1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. קורונה

אדם בודד הדביק 180 אנשים בקורונה

נוסע אחד שחזר מדובאי גרם להדבקת 180 ישראלים. עדיין לא ידוע אם הוא נדבק במוטציה ולכן גרם לשרשרת המאומתים, אך מדובר באחת השרשראות הגדולות שידענו עד כה

קובי ברקת, י"א שבט תשפ"א 24/01/2021 20:33

שרשרת הדבקה מטורפת אילוסטרציה אילוסטרציה צילום: pixabay

שרשרת הדבקה מפחידה: ישראלי שחזר מדובאי לישראל ואובחן עם נחיתתו כחולה קורונה, גרם לשרשרת הדבקה של למעלה מ-180 איש - כך דווח הערב (ראשון) בחדשות 12. על פי הדיווח, זו אחת משרשראות ההדבקה הגדולות בישראל.

טרם ברור אם הוא נדבק בנגיף המקורי של הקורונה או באחת מהמוטציות - מה שגרם לשרשרת הדבקה מהירה ורחבה כל כך.

משרד הבריאות עדכן הערב כי במעבדה המרכזית לנגיפים של משרד הבריאות, אותר באמצעות תהליך ריצוף, וריאנט מלוס אנגלס. מהאדם המאומת לוריאנט זה נדבקו 4 אנשים נוספים. על פי הודעת משרד הבריאות "האירוע נמצא בבדיקה".

לפני כשבוע, ברקע התפרצות נרחבת בקליפורניה, גורמי בריאות במדינה אמרו כי זיהו זן חדש של הנגיף ב-12 מקומות שונים, בהם לוס אנג'לס. עדיין לא ברור אם המוטציה שאותרה בקרב חולים רבים אלימה יותר או מדבקת יותר.

שעתיים קודם לכן עדכן משרד הבריאות על 5 מקרים נוספים עם הוריאנט הדרום אפריקאי בחוזרים מדרום אפריקה או דובאי ובמגעיהם. מדובר סך הכל על 27 מאומתים עם הזן הזה ב-9 שרשראות הדבקה.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. בואו נלחיץ ונעשה רייטינג.  


  2. זה מה שקורה כשמחניפים לישמעאלים בדובאי  


  3. חלאס עם הקטע של לשים מסכה רק על הפה, וכי הנגיף לא עובר דרך האף?? יכול להיות חס ושלום שאדם יגלה שהוא חולה ולפני שגילו זאת הוריד לפעמים תמסכה מהאף, ובעולם האמת יגלו שהרג מישהו, או גרם ייסורים קשים.. לשים לב!!  (ל”ת)

    יהודי

  4. הוא לא חרדי??? מעניין.  


;