1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. חדשות פוליטיקה

בשתיקת החרדים: הכנסת תאשר העלאת קנסות וסגירת מוסדות בצו

כשמערכת הבחירות מדשדשת והסקרים לא מחמיאים, נתניהו והח"כים החרדים יוצאים להרפתקה מסוכנת, כאשר מליאת הכנסת צפויה לאשר מחר את חוק העלאת הקנסות על מוסדות שיפתחו בניגוד להנחיות וכן מי שיקיים התקהלויות מעל למותר | בסיעות החרדיות שומרים על שתיקה

ארי קלמן, י"א שבט תשפ"א 24/01/2021 23:35

בשיא מערכת הבחירות דרעי, ליצמן וגפני. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90 יונתן זינדל, פלאש 90

בעוד ראשי הסיעות החרדיות השרים יעקב ליצמן, אריה דרעי וחבר הכנסת משה גפני, שומרים על שתיקה ומסרבים לפעול מול ראש הממשלה בנימין נתניהו ולמנוע את החקיקה כפי שעשו עד כה בסגרים הקודמים, הכנסת אמורה לאשר מחר (שני) בקריאה ראשונה את החוק כנגד פתיחת מוסדות החינוך על כל ענפיהם.

במסגרת החוק, מוסד שיפתח בניגוד להנחיות או אדם שיקיים טקס דתי הכולל חתונה או תפילה מעל 10 איש בשטח הפתוח מסתכן בקנס של 10,000 שקלים.

בנוסף, על פי החוק המוצע, מוסדות שיפתחו מסתכנים בצו סגירה למוסד, שעל פי ההפרה, צו הסגירה יחול בין 14 ימים ואף לתקופה ארוכה יותר, כאשר לנוכח האירועים בסוף השבוע נראה כי המשטרה לא תהסס לפעול.

בסבב הקודם לפני כחודשיים, החרדים עמדו איתנים מול החוק והבהירו פומבית כי לא יאפשרו את חקיקתו, אך כעת בסיעות החרדיות שומרים על שתיקה, אולי מתוך הערכה או ידיעה כי החוק יזכה לרוב בקריאה הראשונה וגם יתקדם לשלב החקיקה הסופי גם ללא תמיכתם.

מי שהחזיר את הנושא לסדר היום, הוא יו״ר כחול לבן השר בני גנץ, שהתנה את העברת החוק בתמיכה בהארכת הסגר, והיום שוב העלה את הנושא כתנאי לתמיכה בסגירת השמיים. מהר מאוד גם ראש הממשלה לקח את הקרדיט לעצמו כמי שמעלה את הנושא לדיון.

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס מוקדם יותר הערב לדיון ולהצבעה הצפויה מחר בכנסת ואמר: "אני מביא לכנסת מחר חוק הגברת הקנסות, העברתי אותו בממשלה, לא היה לנו רוב, נדע מחר אם יש לנו רוב לשלוש קריאות, אנחנו הולכים להעביר את זה, זה פשוט נכון, אגב ללא התמקדות בחרדים וללא הזנחת החרדים", התחייב.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. אם יש רוב בכנסת להעלאת הקנסות בלי החרדים, אז עדיף כבר לשבת בשקט.  (ל”ת)

  אלי

 2. לכו!  (ל”ת)


 3. את מי אתם משרתים?  

  את מי אתם משרתים

 4. שס ו-ג׳ בסכנה, אני מעריך שלא עוברים את אחוז החסימה הציבור רותח עליהם!  


  • הלוואי ששס תימחק. המפלגות שס והליקוק סרטן ממאיר. עבד כי ינלוך. (ל”ת)


 5. אלו לא קנסות לחרדים, אלו קנסות לכל מי שמפר את ההנחיות. אה בעצם, אלו קנסות לחרדים. עובדה שרק החרדים והערבים נלחמים נגד זה. כל הכבוד. המגזר ה"חרדי" הגיע לרמה של הישמעאלי. אפשר לראות זאת ברחובות בני ברק בימינו  (ל”ת)


 6. ש"ס ואגודה יקבלו את התשובות בקלפי  (ל”ת)


 7. אל תריבו על מקומות בכנסת  

  חרדי

 8. חרדי מהרצליה  

  יוסף

  • צודק (ל”ת)

   ישי

  • בית שני לא נבנה בזמן ממלכת יהודה, מי שאומר שחייבים להצביע להם כי אם לא, אז יהיה רע, כופר בקב"ה ובתורה כולה. לא הם גוזרים את גזירות העולם ואם נגזרה טובה תהייה טובה גם בלעדיהם. ואם נגזרה רעה תהייה רעה גם איתם, הקורונה היא ההוכחה לכך ועונש מהקב"ה, כדי שיחזרו בתשובה. לצערינו הרב זה לא קורה (ל”ת)


 9. בעיני חרדי - כמה שווים חיים של חרדי?  

  חרדי

  • רובם לא עובדים? אתה חרדי כמו שאני צנצנת. יותר מ55% מהגברים החרדים עובדים, ויותר מ80% מהנשים החרדיות עובדות לפי נתונים שפורסמו בכלכליסט. שבחשבון זה נקרא רוב. על חרדי ממוצע רשומות יותר מ5 דירות שעל חילוני בממוצע רשומה דירה וחצי - נתונים שפורסמו בכלכליסט. המס מ5 דירות מגיע בממוצע ליותר ממיליון שקל רק על הדירות עצמן. ככה שחרדי בממוצע מכניס יותר כסף למדינה רק מהמס דירות מאשר חילוני שעובד במשך 40 שנה. (ל”ת)


 10. לא הבנתי אתם טוענים שסתם מעלילים על הציבור החרדי  


 11. דוד מהשומרון  

  דוד מהשומרון

;