1. עמוד הבית
 2. דעות
 3. טור אורח

המכתב שלא נכתב: מיומנו של נער שנזרק מהישיבה // טור אישי

"אני הוא זה שהצתתי וגרמתי לאוטובוס להתלקח בתוככי העיר באישון ליל, אני ועוד כמה מחברי התפרענו, פיצצנו נפצים, הוצאנו פחי אשפה, והבערנו את העיר לאורך כל היום" | ירמי' ר. שיינפלד בטור מיוחד

ירמי ר. שינפלד, י"ב שבט תשפ"א 25/01/2021 21:21

חבורת האיקסים הנערים בב"ב הנערים בב"ב צילום: מתוך הסרטון

אל אחי ורעי משכבר הימים.
שלומכם הטוב,

קמתי היום לבוקר יום שני ובניגוד לרבים מכם, יהודים יראים ושלמים, אני עוד לפני שנטלתי ידיים ועוד קודם אמירת 'מודה אני', בקושי פתחתי את עיני כבר ראיתי בסמארטפון הגדול שלי את הזעזוע העמוק שנעשה בעיר התורה והחסידות בני ברק בהצתת אוטובוס בלב העיר.

אתן לכם ספוילר: אני הוא זה שהצתתי וגרמתי לאוטובוס להתלקח בתוככי העיר באישון ליל, אני ועוד כמה מחברי התפרענו, פיצצנו נפצים, הוצאנו פחי אשפה, והבערנו את העיר לאורך כל היום.

שמענו שמתייחסים אלי ואל חברי כאל 'נערי שוליים'. לא! אנחנו לא נערי שוליים, אנו לא נמנים על מגזר ה'חילוני', אני וחברי אחים אנחנו - בשר מבשרכם. אנחנו מגדירים את עצמינו כ'חרדים' (גם אם אנחנו לא נראים כך) אנחנו לא נמצאים ברחוב מבחירה. בסופו של כל יום, גם אנחנו מגיעים הביתה אל בית חרדי ואומרים 'שלום' להורים חרדים. וכן, יש ימים שאנחנו מניחים תפילין, ובשבת אוכלים טשולנט ושאר מאכלי שבת ואפילו שרים זמירות.

בוודאי תשאלו למה אנחנו נראים ככה? מה זה הלבוש הזה? ראינו גם שרבים מסתלבטים עלינו ועל ה"תלבושת אחידה", שלבשנו אמש, אענה לכם: הקפוצ'נים עם הסמל ה-X קנינו במחיר מבצע. ת'אמת, גם זה סוג של התלהבות נערים, כי אנחנו רוצים ללכת בסטייל, אבל אנחנו לא בחרנו בכך.

עדיין זה לא הופך אתכם ל"חרדים".. אתם שואלים, אתם בטח תוהים, לא כך נראה בחור חרדי, נערי חרדי הולכים עם חליפה ומגבעת, והמחמירים צועדים עם גמרא ביד, והמתמידים נמצאים רק בד' אמות של תורה. צודקים!.

ואני אענה לכם: גם אני וחברי ה"נערים המתפרעים" הלכנו עד לא מזמן בחליפה ומגבעת ככל בחור ישיבה, הקפדנו על קלה כבחמורה, והשתתפנו גם אנו בסדרי הלימוד לצד שאר חברינו בחורי הישיבות. עד אותו ערב, סדר ג' בישיבה קפץ עלינו רוגזו של אותו משגיח קטן שכדי להצדיק את המשכורת ואת התואר שלו, העיף אותנו שלשתינו מהישיבה ישר לרחוב הסוער. אין לו מחילה וסליחה!

עברתי תקופה קשה וכך גם חברי, כל תחנוני אבי שיחי', יהודי צדיק, שבכה למשגיח ולראש הישיבה להחזיר אותי, נפלו על אוזניים אטומות, צוות הישיבה הגדילו עשות שאף ישיבה לא יקבלו אותי.

וכך אני מוצא את עצמי יחד עם חברי בעיצומה של מגפת הקורונה בצל הסגר המהודק, ללא עבודה, ללא חברים, משועמם עד כלות, לא חושבים על כלום מסתובבים ברחובות בני ברק בהשתוללות ופורקן יצרים מדליק אוטובוס - כשאני לא יודע באותו רגע - שאני מדליק, ועל מה ולמה.

אסיים במשפט ששמעתי בישיבה: "שפך חמתו על עצים ואבנים". כנראה שגם אני את הזעם על אותו משגיח קטן, הוצאתי אתמול על אוטובוס גדול, בדיוק כמו המשגיח שהוציא את הזעם עלי ועל חברי - חפים מפשע, ואת המחיר אנחנו וההורים משלמים ונשלם כל חיינו.

אחד הנערים המתפרעים.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. כל כך הרבה "נוער שוליים" יש בבני ברק?  


  • הרבה זה עניין יחסי. הרבה ביחס לחרדים, מעט מאד מול "נערי שוליים" של הציבור החילוני. (ל”ת)

   אחד שמכיר

  • רובין 


 2. לא שכנעת  

  נער מתפרע לשעבר

  • שקר 

   שוקי

 3. כואב  

  בני ברקי

 4. המסר הועבר, טור חשוב  (ל”ת)

  קובי

 5. בדיוק ביטאת את הלך רוחו של המסכן הזה, ישר כח  (ל”ת)

  משה

 6. לצערי  

  יוקי

  • נכון לגמרי (ל”ת)

   T

  • באיזה ציבור אתה גר? חרדתי? בני ברקי? לשלוח את הבן לישיבה תיכונית? השתגעת תגיד לי? מה יהיה עם השידוחים של הבנות (ל”ת)


  • לא צריך ישיבות תיכוניות. עדיף קטנות אבל איכותיות-וסמוך עליי יש כאלה  (ל”ת)


  • מדויק 


 7. נער היתי .... לגפני ולרובנשטין קל לזרוק מילים נוער נושר ולהתנער מהכל ... הנוער נושר היו אפילו לא מניין אההה ושחכנו הם היו נוער ספרדי פרענקים ככה אתם אוהבים להגיד .. שמגיע הבחירות פתאום אתם קוראים לנוער המתבגר שלכם אנשי החולצות הכחולות מה ההבדל הרי רובם יותר גרועים מכל נכר שוליים שסך הכל רוצה צומת לב תשאלו בשלונו מכירים מקום עבודה שמחפש עובד תציעו לו אחד מהחבריה  (ל”ת)


 8. סופר נחמד אבל לא אמיתי  (ל”ת)

  אידי

 9. כואב הלב אבל עדיין . זה לא מסביר את זה שחצי בני ברק סובלים מנערי השולים או צחצחים למיניהם .אם מישהו יעשה לי משהו רע זה מספיק סיבה שאני עכשיו ירביץ לשכן הזקן שלי או סתם ילד ברחוב לא . זה הנקודה כולנו יהודים . ורוצים לאהוב אתכם אבל אתם מקשים את זה עלינו  (ל”ת)


 10. לא נראה לי  


 11. לא קונה!  

  שפוי

 12. החילונים בשר מבשרנו ב ד י ו ק כמו החרדים  (ל”ת)

  דב

 13. הנער השוליים, היום נקרא שוליים אבל מחר יכול להיות עורך דין, המשגיח ישאר משגיח עלוב שחש מעצמו אבל שווה פרוטה וחצי  (ל”ת)

  אריק

  • משוואה 


 14. המכתב שעדיף שלא ייכתב, כי  


  • צריך להכניס טלויזיות לישיבות וככה לא ינשרו 

   שריר

  • בדיוק, כל העולם 'אשם' במקום לקחת אחריות! (ל”ת)


 15. ההתקרבנות לא משכנעת, מצטער, אין שום תירוץ להיהפך לחיות רעות ומזיקות.  (ל”ת)

  מוישה

 16. משמח  

  משה

 17. מרגש  (ל”ת)

  קיקו

 18. חומר למחשבה  


 19. כל מילה זהב  

  שריר

  • תגובה שכדאי לקרא אישית  

   שלי

 20. שטויות והבלים.  


 21. נוער בקצה  

  דוד

 22. בשר מבשרינו  


 23. ואני מכירה נערים שנשרו מהישיבה  

  צפתית

 24. תגובה  

  אברהם

  • לכל השופטים ! לא לשפוט אדם עד שתגיע למקומו 

   עמי

 25. משגיחים אלו הרסו משפחות,לצערי אתם לא הראשונים ולא האחרונים שמסולקים מהישיבות ללא הצדקה  

  חני

 26. ישיבה ספרדית כאילו ליטאית  

  אמא

 27. גאווה גאווה גאווה  

  אלתר

 28. הפסיקו לרחם על עצמכם! כל זמרי הזבל הינם פליטי ישיבות שעזבו אותן לא כי יש להם על מי לזרוק את האשמה, אלא רק משום שרצו לעשות חיים! אל תנסו לטייח את האמת. דור ההמשך לזבלים הללו מחזיק את עצמו בזכות ערוצי הרדיו האעלק חרדיים, כשהשדרנים עצמם נמנים על חברי פח האשפה! הם עצמם זבל. די לברוח מהמציאות. די לתת לזבל הזה מקום!  (ל”ת)

  יהודי כאוב.

;