1. עמוד הבית
  2. נשים
  3. ליבה של אמא

אמא יקרה: הפרח שלך מעניק לך מכתב

טו' בשבט עם מכתב מהפרח שלך, בו הוא מודה לך אמא יקרה על כל האהבה שאת מעניקה, ועל כל מה שאת עושה למענו • מכתב מרגש שיוריד לך דמעה ותתחילי להעריך את כל מה שאת עושה

יוכי דנחיי"ג שבט תשפ"א 26/01/2021 13:16

מרגש ונוגע ללב ילדה עם פרח ילדה עם פרח צילום: pixabay

מכתב לאמא, מהפרח שלך!

אמא יקרה שלי!

לכבוד ט'ו בשבט רציתי לקנות לך עציץ קטן, כי אני יודע שאת אוהבת פרחים כי אבא מביא לך בכל יום שישי.

אבל ראיתי שדמי הכיס שלי לא מספיקים אז עלה בדעתי לכתוב לך כמה מילים שהם נשארים יותר זמן מעציצים.

אני כל כך אוהב אותך אמא יקרה שלי! אני רוצה להגיד לך תודה רבה, תודה שאת מגדלת  אותי!! אני יודע שאני הפרח שלך (כי את תמיד אומרת לי את זה) וחשבתי מי יגיד לך שגם את?!

פרחים  ועציצים משקים ומטפחים אבל תמיד הם נובלים. אני הפרח שלך, אבל פרח אחר, פרח שאת משקה ומשקיעה בו כל הזמן והכי חשוב מתפללת עלי שלא אנבל.

אני לא יודע מה קורה עם כל האימהות, אבל אני יודע ומרגיש מי זאת את. אני יודע שאני חשוב לך מאד, שאת משקיעה בי הרבה זמן והרבה כוחות, כשאני עולה למיטה בלילות את רק מתחילה לקפל את הכביסות, כדי שבבוקר יהיה לי בגד נקי ללבוש.

אני לא יודע מה אין לאימהות כאב ראש?! איך את יכולה כל כך הרבה דברים לזכור?! גם להכין לי כל הזמן אוכל שאני אוהב, וגם לשים לב מתי אני רעב, גם לזכור כשיש לי תור לרופא, וגם לקנות לבית כל מה שחסר.

לשאול אותי כל יום "איך היה בכיתה?" ולהגיד את המילים הנכונות והמרגיעות באהבה. גם אם אני לא מספר את מרגישה מיד, זה מוכיח לי שאת חושבת עלי כל הזמן.

את משלמת עלי כל כך הרבה כספים, על לימודים ועל בגדים, על משחקים ועל ממתקים. לפעמים אני מתפלל שלא יגמר לכם הכסף, ואת תמיד מרגיעה אומרת לי "אל תדאג, בשביל הילדים שלי יש הכל". אז אני לא דואג, אני רק מתפלל עלייך אמא יקרה שלי, שד' תמיד ייתן לך, גם כסף וגם כוחות כי אני רואה שאת כמעט לא ישנה

את מסדרת את הבית בלילה מאוחר ומאכילה את דודי התינוק כל הזמן. וגם בבוקר כשאני מתעורר אני רואה שאת במטבח מכינה אוכל לכולם.

אמא יקרה שלי! אני בטוח שאני מצליח כי את מתפללת עלי, אני גם רואה ביום שישי שאת מתפללת ליד הנרות, וגם שמתי לב לדמעות שזלגו לך שבירכת אותי ביום הולדת שלי - אני לא דואג אני יודע שאלו דמעות של התרגשות ושמחה ואולי גם של תפילה.

אני גם מתפלל עלייך אמא שלי, שתמיד יהיה לך כוח לגדל אותי, תמשיכי להשקות ולטפח אותי ואני מבטיח לך שלעולם לא אנבל כי אני אוהב אותך ולצער אותך, לי חבל.

ומה שאני יכול להחזיר לך על הכל זה שתראי אותי פרח גדול.

ממני שאוהב אותך המון.....

מאת: יוכי דנחי – תומכת רגשית רב תחומית ומנחת הורים- מומחית למשמעת וסמכות, שיטת אימהות מודעת. 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;