1. עמוד הבית
  2. מומלצים
  3. ייעוץ

טובי מנתחי העיניים מבצעים השתלות קרנית במרכז הרפואי 'מדיקה' המותאם והמונגש לצרכי הציבור החרדי

ד"ר איתן לבני, רופא עיניים בכיר במרכז הרפואי מדיקה, מסביר על השיטות החדשניות להשתלת קרנית

כתבה מקודמת, י"ג שבט תשפ"א 26/01/2021 15:32
תגיות:

רפואת עיניים מקצועית ד"ר איתן לבני ד"ר איתן לבני צילום: יח"צ

כ-500 ניתוחי השתלת קרנית מתקיימים מידי שנה בישראל, והבחירה של חלק גדול מהמטופלים היא לבצע את הניתוח דווקא במרכז הרפואי 'מדיקה', אשר בו מנתחים טובי מנתחי העיניים, והוא מותאם ומונגש לצרכי הציבור החרדי.

המרכז הרפואי נמצא במרחק נסיעה קצר מבני ברק כאשר נגישות למקום קיימת גם משאר הערים החרדיות במרכז – אלעד ומודיעין עילית.

במדיקה הצליחו לממש את השילוב המרתק בין מקצוענות ואיכות רפואית עם הרופאים המומחים ביותר המפורסמים במגזר החרדי לבין נראות ואווירה ייחודית. כמו כן למדיקה, הסכמים עם כל חברות הביטוח וקופות החולים, סטנדרטים גבוהים במיוחד, שממצבים אותה כאחד המרכזים הרפואיים הנחשבים בישראל

ד"ר איתן לבני,רופא עיניים בכיר במרכז הרפואי מדיקה, ענה על השאלות בנושא ניתוחי השתלות קרנית. ד"ר לבני הוא גם אחראי שירות הקרנית בבי"ח בילינסון .

באילו מקרים יש צורך בהשתלת קרנית?

"הקרנית היא החלק השקוף הנמצא בקדמת העין, צורתה ככדור סימטרי ותפקידה למרכז ולנתב את קרני האור לרשתית העין. כאשר הקרנית פגומה, מעוותת או עכורה,  הראיה מטושטשת מכיוון שנפגעת יכולת העין למרכז את קרני האור. אנשים רבים סובלים מקרנית פגומה או מצולקת, דבר הנגרם כתוצאה מחבלה בעין, מזיהומים או מחלות שונות כמו למשל מחלת הקרטוקונוס. כשהראייה נחלשת מאוד וכבר אין פתרונות תרופתיים שיכולים לשפר את הראייה - הפתרון הטוב ביותר במקרים אלו, הינם ניתוח השתלת קרנית".

כיצד מתבצע הניתוח?

"בעבר בוצע רק סוג אחד של ניתוח השתלת קרנית - השתלת קרנית מלאה, שבו חותכים ומוציאים החוצה את כל הקרנית החולה ובמקומה משתילים קרנית בריאה מלאה. כיום לרוב מבצעים ניתוחים חלקיים, שבהם מוחלפים רק האזורים הפגועים בקרנית, כדוגמת ניתוח הDMEK-.  

במהלך ניתוח השתלת קרנית חלקית נוטלים קרנית שנתרמה, מוציאים ממנה את הרקמה הבריאה ומשתילים אותה במקום הרקמה החולה בעינו של המטופל.

האם ישנם סיכונים בניתוח להשתלת קרנית?

"בניתוחים מסוג זה תמיד קיימים סיכונים שהגוף ידחה את השתל, אך באופן סטטיסטי כאשר ניתוח מסוג זה מתבצע ע"י מנתחים מנוסים, סיכויי הצלחה גבוהים במיוחד, מעל 90 אחוזים. כמו כן השיקום מהיר ולאחר שבועות בודדים הראייה הופכת להיות תקינה ואיכותית"

במדיקה מתבצעים תדיר ניתוחי השתלת קרנית בטכנולוגיות המתקדמות ביותר, על ידי מיטב הרופאים המומחים והמנוסים בתחום. חשוב לציין שזמני ההמתנה לניתוח השתלת קרנית במדיקה קצרים במיוחד.

המענה לפניות במוקד הטלפוני: 2147*                                                                       
 המרכז הרפואי מדיקה- הברזל 28, רמת החייל ת"א.

 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;