1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. קורונה

כנסו: מי החריגים שאושר להם לטוס מנתב"ג

עם אישור התקנות, גובש מתווה על איסור כניסה ויציאה של טיסות נוסעים זרות וישראליות וצמצום היתר ההגעה לנתב"ג, כך שיתאפשר רק במקרים חריגים והומניטריים שיאושרו ע"י ועדה בראשות מנכ"לי משרדי הבריאות והתחבורה, ישנם כאלו שכבר זכו לאישור המיוחל

אהרן מילר, י"ג שבט תשפ"א 26/01/2021 20:09

השמיים סגורים? לא ממש חרדים בנתב"ג חרדים בנתב"ג צילום: יוסי אלוני, פלאש 90

בתום התייעצות שקיים ראש הממשלה בנימין נתניהו במוצאי שבת, הוחלט כי יוטלו שורה של הגבלות על הטיסות לארץ ומהארץ למשך שבועיים, בסופו של דבר אושרו בממשלה רק כמה ימים בודדים של סגירת השמיים, זאת בשל החשש מחדירת המוטציות לישראל. 

עם אישור התקנות גובש מתווה על איסור כניסה ויציאה של טיסות נוסעים זרות וישראליות וצמצום היתר ההגעה לנתב"ג, כך שיתאפשר רק במקרים חריגים והומניטריים שיאושרו ע"י ועדה בראשות מנכ"לי משרדי הבריאות והתחבורה.

היום (שלישי) דווחו במשרד הבריאות כי ישנם כאלו שכבר קיבלו אישור להיכנס ולצאת מהארץ למרות השמיים הסגורים, בהתאם לוועדת החריגים.

על פי הדיווח של עמליה דואק ב'חדשות 12', לא פחות מ-11 עובדים של חברת נובל אנרג'י, 8 דיפלומטים שיצאו מישראל בחזרה לארצות המוצא שלהם וכמאה עובדים זרים שחזרו לבנגקוק כבר קיבלו אישור לטוס מנתב"ג בוועדת החריגים של משרד הבריאות.

כזכור, אתמול בדיון בוועדת החוקה שהתקיים בעקבות ההגבלות על התעופה וסגירת השמים, העריכה ראש שירותי בריאות הציבור ד"ר שרון אלרעי פרייס שסגירת השמיים תהיה לפחות למשך חודש.

לדבריה, "6 ימים זה רק עכשיו לעצור עכשיו ולעשות סדר אבל זה לא יספיק, זה צריך להיות יותר ארוך. 6 ימים לא ישנו דבר מבחינת הווריאנטים. נצטרך כמה שבועות כדי לאפשר למבצע החיסונים להתקדם בקצב מהיר כדי שגם אם ייכנסו ווריאנטים מדבקים, נוכל להשתלט עליהם. אנחנו מצמיחים את המוטציות בתל השומר ומנסים לראות אם החיסון עוזר. כרגע אנחנו לא יודעים למה החיסון לא יעיל ומניחים שלרוב המוטנטים הוא יעיל, אבל זה לוקח זמן".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. בינתיים החיסון יעיל חלקית כמו שהבדיקה חלקית וכמו הסגר...  

  מנחם

 2. כניסה לאסור אני מבין .אבל למה יציאה ?  (ל”ת)

  חזי

  • מה אתה מבין ?? 


 3. איזה סגר?  


;