1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. חדשות חו"ל

אנטוורפן החרדית מזועזעת: חבר הפרלמנט התראיין ללא כיפה

זעם רב מופנה ביממה האחרונה מצד היהודים באנטוורפן כלפי נציגם בפרלמנט, מיכאל פרייליך, לאחר שזה הפתיע אותם בראיון טלוויזיוני ללא כיפה לראשו. בנוסף, במקום להגן על ערכי הדת, הוא הצדיק את התקנות המפלות של הממשלה באשר להתכנסות בבתי הכנסת

יענקי פרבר, י"ד שבט תשפ"א 27/01/2021 10:09

"יכולנו לשלוח גוי שיועיל יותר" המחוקק החרדי בבלגיה, מיכאל פרייליך המחוקק החרדי בבלגיה, מיכאל פרייליך צילום: באדיבות המצלם

אנטוורפן החרדית מזועזעת בעקבות ראיון שהעניק חבר הפרלמנט החרדי, מיכאל פרייליך, לטלוויזיה הבלגית בנושא חוקי הקורונה ועל הקנסות שמחולקים לחרדים, וכל זאת כשהוא לא חובש כיפה כהרגלו.

חבר הפרלמנט מיכאל פרייליך, שילדיו לומדים בתלמוד התורה המפורסם 'יסודי התורה', התראיין לערוץ הטלוויזיה ללא כיפה ועורר זעם רב בקרב היהודים שבחרו בו וחשים נבגדים. "הוא מייצג אותנו בטלוויזיה ללא כיפה?", תהו תושבים יהודים, לא חרדים באנטוורפן והביעו כעס מול המראה שאדם יהודי, ועוד איש אשר אמור בגלוי ללכת עם הכיפה לראשו. "אדם אשר אנחנו שלחנו אותו לייצג את היהודים, מסיר את הסמל, את הסממן היהודי בתור נבחר כחבר הפרלמנט" וטענו כי "כל גוי שנכנס לבית כנסת או מגיע לאירוע יהודי כלשהו, חובש כיפה כדי לכבד, וכאן ללא בושה חבר הפרלמנט מתראיין כמו גוי".

פרייליך נשאל במהלך הראיון הטלוויזיוני, לגבי בתי הכנסת שמתפלליהם נקנסו ואמר: "אני כבר כמה חודשים לא הולך לבתי כנסת, ואפשר להסתדר עם 15 איש בבית הכנסת". וכי הבעיה היא נקודתית עם שלושה בתי כנסת בעיר שמפרים את ההנחיות באופן סדרתי. דבריו עוררו זעם רב.

פרייליך בעבר עם בנו שחגג מסיבת חומש בת"ת. (ארכיון בחדרי חרדים) 

מספר עסקנים מהקהילה באנטוורפן אמרו ל'בחדרי חרדים' כי "במקום שחבר הפרלמנט שאנחנו נלחמנו בשבילו - יילחם בשבילנו, הוא עוד מצדד בהחלטות של הגויים, בשביל מה בחרנו בחבר יהודי לפרלמנט, יכולנו לבחור גוי שהיה מועיל יותר". העסקנים מעריכים לאור דבריו, כי שהביא להחלטה הקשה של הממשלה, כי רק 15 איש יותרו להתפלל יחד, ולא משנה גודל המקום.

בימים אלה, לאור התחלואה הגואה, מותרים רק 15 איש להתפלל במנין אחד ולא משנה גודל המתחם בו הם מתכנסים. "הבהרנו כעת כי מדובר במקסימום 15 אנשים בבניין דתי אחד, ללא קשר למספר החדרים", כך על פי דובר משרד הבריאות. הכעס על כך הוא רב, מאחר ויש בתי כנסת עם מספר אולמות גדולים, ויש בית כנסת עם אולם אחד, "לא יכול להיות שבכל בית כנסת תהיה אותה החלטה, למה בית כנסת עם 500 מקומות מקבל את אותו יחס כמו בית כנסת המונה 50 מקומות", כך טוען אחד הגבאים בתסכול ל'בחדרי חרדים'.

חבר הפרלמנט מיכאל פרייליך הגיב בשיחה עם 'בחדרי חרדים' לסערה המתחוללת סביבו והשיב, "אנחנו עוסקים בקידוש וחסדי ה׳ ולא בחילול ה׳. ומגנים בחירוף נפש על ערכי היהדות בבלגיה ובאירופה". כאשר הוא לא מתייחס לעובדת הופעתו ללא כיפה לראשו. 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. מצדד בהחלטות של הגויים? להבדיל מכאן שמתירים לכנסייה 100 איש ולבית כנסת 10 איש, שם האיסור הוא גורף לכולם. מה הם רוצים שהוא יצודד ברציחת אנשים? חוסר איכפתיות מחיי אדם? בערכים שהם מצדדים שנוגדים את שו"ע?  (ל”ת)


 2. פרייליך  


 3. מעוררי אנטישמיות!  

  זאבי

 4. כיפה  

  דוד

 5. חבל שמנהיגי הציבור החרדי בארצנו אינם כאלה  

  זכריה בן אבקולס

  • הוא בכלל לא מייצג (ל”ת)


 6. אבל הוא צודק ! אבל למה בלי כיפה ?  

  יוסי

 7. איבד את הראש, על מה יחבוש את הכיפה.  (ל”ת)

  ז'וז'ו

 8. פסיכים  


 9. ליצמן עם הכובע על הראש של שועל דומה לליצן  (ל”ת)

  וילי

 10. לפעמים צריך לשחק משחק כפול ....  


 11. דווקא נראה בחור יפה  (ל”ת)

  שריר

 12. הרי מותר ללכת בתוך ה 1000 מטר , יש כאלה שהולכים לספורט ויש כאלה שהולכים להתפלל, כל אחד והעיקר שלו.  


 13. סוד הכיפה הסרוגה. כשעלו המזרחניקים מהגלות לאחר השואה. החליטו לזרוק את הכיפה השחורה, והנשים סרגו ''כיפה חדשה סרוגה'' לומר ''אתחלתא דגאולה''  

  כיפה שחורניק

  • חחח כאילו בגלות כולם הלכו עם כיפה שחורה 

   יהודי דובר אמת

 14. כותב הכתבה כהרגלו מחפש כותרות ולא את האמת. פרסומת זולה ולא יעילה  (ל”ת)


 15. זו שטות שיהודים בגולה יצאו נגד ההנחיות במאבק בקורונה.  

  מאיר

 16. אנטוורפענע  


  • אתה לא אנטוורפענע 

   אנטוורפענע מהגר

  • ורבים שהם עם כיפה וכובע וזקן או פיאה על הראש הם כן דתיים? יש הרבה הדתיים באמת גם בלי תחפושות (ל”ת)


  • ל-אתה לא אנטוורפנע 


 17. מה הבעיה ? יש פתרון חרדי פשוט  

  אני

  • עדיני נפש רק ליד הרשם ישיבות, השכן, השדכנ/ית או מכרים שעלולים לגרום לילדים שלהם להיות 'פסולי חיתון' או לא להתקבל לישיבות. ליד אנשים זרים לא מעט מתנהגים כמו חיות ובהמות. וגורמים לחילולי השם (ל”ת)


  • ל-מה הבעיה - מאנטווערפענר 


 18. הוא מגן על היהודים שלא יחולו וימותו. מה רע בזה  

  Silver Dan

 19. זה חילול ה' הכי גדול  (ל”ת)


 20. זה מה שקרה לפני השואה  


 21. פרייליך גנב  

  יצחק

 22. תקנות בבלגיה  

  חיים

 23. החרדים תמיד ידעו להבחין בין עיקר לטפל. מטומטמים נמאסתם.  (ל”ת)


 24. לא מזועזעת ולא נעליים  

  אנטווערפנאי

 25. פרייליך  


 26. החסידים חייבים לריב עם כולם זה המציאות  (ל”ת)

  חרדי

 27. כיפה זה גם לא דרבנן רק בתפילה או בהליכה כשיושבים זה מנהג  (ל”ת)

  חסידים החוצה

 28. מזל שבעירנו אף אחד לא פוזל לכיוון הטיפש הזה  

  AVI

;