1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. ערוץ הכנסת

החרדים התקפלו לדרישת הליכוד; גנץ מתעקש

נגררים: למורת רוחו של רה"מ נתניהו ובניגוד להתחייבויות, למרות שאיפשר לחוק הקנסות להגיע לדיון דווקא בוועדת חוקה שבשליטת החרדים, הוא עדיין לא עבר בקריאה שניה ושלישית | ברקע הלחצים הרבים, החרדים התקפלו והסכימו ל'מתווה זוהר' שיאפשר צווי סגירה למוסדות

ארי קלמן, י"ד שבט תשפ"א 27/01/2021 07:35

סאגת הקנסות אילוסטרציה אילוסטרציה צילום: דוברות המשטרה

למרות ההתחייבות שהעניקו בסיעות החרדיות לראש הממשלה להעביר את חוק הקנסות בוועדת החוקה אתמול, המחלוקות גמרו לעיכוב, ובלשכת ראש הממשלה בנימין נתניהו דוחקים את ראשי הסיעות להתקפלות בנושא.

כפי שנחשף לראשונה ב'בחדרי חרדים', בעקבות הזעם של גפני על ראש הממשלה, בליכוד שינו כיוון ותמכו בעמדת החרדים להעביר את חוק הקנסות לדיון בוועדת החוקה בשליטת החרדים, תוך שהחרדים מתחייבים לקדם את החוק במהירות.

אמש התכנסה במשך שעות ארוכות ועדת החוקה אך במהלכה התפוצצו השיחות בין החרדים לליכוד וכחול לבן, וגם כאשר הושג הבנות כי הקנס יעלה ל 10,000 ש"ח אך יינתן רק בהפרה חריגה ורק על ידי קצין בדרגת סגן ניצב. החרדים ביקשו להסיר את הסעיף שמאפשר להוציא 'צווי סגירה' למוסדות.

מנגד, בליכוד התעקשו על הסעיף, ולאחר דין ודברים ממושך הציע מיקי זוהר הצעת פשרה, כי צווי הסגירה יינתנו עם התראה של 48 שעות ורק לאחר שניתן להם כבר דו"ח או שתיים.

החרדים כאמור, התעקשו להסיר את הסעיף, אלא שבעקבות לחץ של ראש הממשלה ששוחח עם ראשי המפלגות החרדיות והעלה את החשש מהאיום של כחול לבן כי הם לא יתמכו בסגר שעלול לפקוע - בעקבות כך התקפלו החרדים והסכימו למתווה זוהר לצווי הסגירה.

הבוקר בשעה 10:00 תתכנס הוועדה לאשר את החוק בקריאה שנייה ושלישית ובשעה 16:00 תתכנס מליאת הכנסת לאשר את החוק סופית, כאשר בכחול לבן הבהירו אמש כי הם לא מתכוון להתפשר ומבקשים להעביר את החוק ככתבו וכלשונו כפי שעבר בקריאה ראשונה בכנסת ושהוביל לזעם של החרדים.עוד בנושא:

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. כמה צפוי  

  חרדי

 2. לא הבנתי מה האיום של גנץ? וממה נבהלו החכים החרדיים?  


 3. מה הקטע  


 4. מה הקטע  


 5. אסור להסכים לחוק!!! כנסו  

  אלי

  • אז אם הישמעאלים לא מקשיבים והחילונים לא מקשיבים גם אנחנו לא צריכים להשמע? אתה אדם הזוי ודעתך נוגדת את דעת השו"ע שחולק עליך! גם החילונים והישמעאלים חולים טרפות ונבלות, אולי תאכל גם? הרי הם עושים! (ל”ת)


  • אינך צודק! האם החוק יגרום למישהו להקפיד יותר? זה יביא רק כאוס לרחובות שלנו? 

   אלי

;