1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. החרדים

פיצוץ: החרדים זועמים על כחול לבן והליכוד

סאגת העלאת הקנסות שנמצאת על סדר היום כבר מספר ימים, הגיעה היום למבוי סתום בין החרדים לליכוד וכחול לבן שבנושא זה משתפים פעולה ולא נכנעים לדרישת החרדים להכניס בחוק שינויים מהותיים. יו"ר ועדת החוקה זעם והפסיק את הדיון ובליכוד שלפו איום נגד החרדים

ארי קלמן, י"ד שבט תשפ"א 27/01/2021 17:44

החוק להעלאת הקנסות אכיפה נגד ישיבה באשדוד אכיפה נגד ישיבה באשדוד צילום: פלאש90

הדיון בין כחול לבן והליכוד לחרדים בדרך לאישורו של החוק להעלאת הקנסות על הפרת תקנות קורונה ובו גם קנסות מוגדלים למוסדות חינוך שפעילים בזמן הסגר, הגיע לכדי פיצוץ סביב 'צווי הסגירה' למוסדות: בעוד החרדים דורשים כי קודם צו הסגירה תינתן התרעה של מספר שעות, בכחול לבן ובליכוד מתנגדים לכך ומבקשים כי הצו יינתן באופן מיידי עם זיהוי ההפרה ורק יכנס לתוקף אוטומטית 48 שעות לאחר מכן.

בדיון הצהרים בוועדת החוקה לא הושגו הסכמות, ויו"ר הוועדה יעקב אשר הוציא את הדיון להפסקה מבלי לחדש את הדיון כאשר בכחול לבן מתעקשים להעביר את החוק כפי שעבר בקריאה ראשונה.

יו"ר ועדת החוקה יעקב אשר תקף: "למרות שהסיעות החרדיות הסכימו לפשרות מרחיקות לכת בחוק הקנסות כדי לשדר מסר של אחריות, כחול לבן והאופוזיציה מתעקשים על תחרות קטנונית בתתי סעיפים וסייגים שהוכנסו לחוק בהמלצת הייעוץ המשפטי". אשר הודיע כי "במצב כזה אין טעם לחדש את דיון הוועדה".

בליכוד מנגד הודיעו: "בניגוד לנטען, הליכוד יתמוך בהעברת חוק הקנסות בקריאה שנייה ושלישית. אם כחול לבן והמפלגות החרדיות יגיעו להסכמות על שינויים קטנים הליכוד כמובן יתמוך בכך". בליכוד גם שלפו איום כלפי החרדים, כי "באם לא תושג הסכמה הליכוד יתמוך בחוק הקנסות המקורי".

בכחול לבן אמרו כי לא תתקיים שום ישיבת ממשלה על הארכת הסגר - אם לא תהיה אכיפה אחת לכולם. "או שכולם יישמעו לסגר - או שלא יהיה פייק סגר. דין בני-ברק ואלעד כדין הרצליה ורעננה".

כזכור, כפי שדווח בהרחבה ב'בחדרי חרדים', ראשי המפלגות החרדיות הגיעו לסיכום עם ראש הממשלה כי חוק הקנסות שמעלה את רף הקנס בגין פתיחת מוסדות ל-10,000 ש"ח ירוכך, כך שרק מפקדים יורשו לקנוס מוסדות חינוך שמפרים הנחיות.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. הליכוד נפגע אלקטורלית מהגנתה על החרדים. הסקר של אתמול מלמד על כך.  (ל”ת)

  נועם

 2. להעלות את הקנסות הרגע!! ממתי אנחנו עובדים אצל מכחישי הקורונה?  

  שלמה

 3. הזוי שרוצים לחוקק חוק להגן על עצמכם ואתם מתנגדים. פלא פלאים  (ל”ת)

  שכל ישר

 4. שיזעמו!!  (ל”ת)


 5. מה הזעם הזה? הרי אנחנו הכי שומרים על הכללים יותר מכל מגזר אחר לא? זה מה שהם עמדו ואמרו שם. אם זה אמת אז מה כל הזעם הזה? אלו לא קנסות נגד חרדים אלא קנסות נגד מפרי הנחיות הקורונה ואם המגזר שלנו כל כך שומר יותר מכולם כמו שהם זעקו בכנסת מדוע ההתנגדות?  (ל”ת)


 6. הפוליטיקאים החרדים ממשיכים לפגוע בבריאות הציבור שלהם  

  חרד ומודאג

;