1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. החרדים

צפו: ח"כ גפני בווידוי נדיר במליאת הכנסת

אחרי שביום שני האחרון התנער מאותם נערים שהציתו ביום ראשון את האוטובוס בבני ברק, ח"כ גפני מכה על חטא בנאום שנשא הערב מעל דוכן הכנסת, זאת לאחר שיחה כאובה שקיבל מאמו של אחד המעורבים במעשה. "אתה חבר כנסת שמטפל בציבור החרדי, תדאג גם לנערי השוליים. אל תשאיר אותם בצורה שישרפו אוטובוס" • צפו בדבריו

ארי קלמן, י"ד שבט תשפ"א 27/01/2021 22:10

"הייתי צריך לחשוב על האמא" גפני במליאת הכנסת גפני במליאת הכנסת צילום: באדיבות המצלם

בעקבות נאום שנשא ביום שני השבוע, ברקע תקרית הצתת האוטובוס בבני ברק, ובו חשף את זהות הפורעים בטענה כי הם "אינם חרדים משלנו" אלא נערי שוליים, התייצב הערב (רביעי) ח"כ משה גפני מעל לדוכן הנאומים במליאת הכנסת וביקש באופן חריג להבהיר את דבריו ולהכות על חטא.

גפני בראשית השבוע עלה לנאום הגנה על תושבי בני ברק, כשהציג ציוץ של כתב ynet, איתי בלומנטל, שחשף כי הפורעים שהציתו את האוטובוס הם אינם חרדים אלא נערי שוליים, כשבין הדברים אמר חבר הכנסת משה גפני כי זו היתה "חבורה של צעירים שבספק אם הם בכלל תושבי בני ברק עם סימון X על הקפוצ'ונים, אלו הם נערי השוליים שהובילו אתמול את המהומות בבני ברק במהלכן שני אוטובוסים נרגמו ואחד מהם אף הועלה באש".

היום ניצל גפני נאום במליאה וסיפר לחברי הכנסת, "התקשרה אלי אמא אחרי שדיברתי פה בדיון הקודם ואמרתי שאלה ששרפו 'זה נערי שוליים', הבאתי תמונה, של נערים שטענתי שחלקם הם לא תושבי בני ברק, יש להם איקס כזה על הגב, והיא כתבה לי בדם ליבה ואני רוצה להגיד את זה כאן במליאה ולהכות על החטא".

"היא אומרת לי", ציטט גפני את דברי האם הבני ברקית הכאובה, "הבן שלי הוא ילד חרדי, הוא השתתף בפוגרום הזה אבל אתה חבר כנסת שמטפל בציבור החרדי, תדאג גם לנערי השוליים. אל תשאיר אותם בצורה שישרפו אוטובוס". גפני כבר מיהר להפיק לקחים ואמר בנאום שהגיע לידי 'בחדרי חרדים': "הלקח הוא לדאוג גם לאותם נערים שהם מתחברים לכאלה שהם עבריינים אלימים".

"צריך למצוא להם פתרון חינוכי", הוסיף יו"ר 'דגל התורה' גפני, שהבטיח כי יעלה את הנושא בפני ראשי עיריית בני ברק ועיריית ירושלים, "אני מכא כל חטא", אמר גפני בכאב, "הייתי צריך לחשוב על האמא בבני ברק שמזילה דמעות על הבן שלה", כשהוא מסכם ואומר על נערי השוליים, "הם משלנו. אמנם הם חטאו וצריכים להיענש אבל אנחנו צריכים לדאוג להם".עוד בנושא:

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. גדול האיש.אשריך  (ל”ת)


 2. וואלה יצא גבר  

  שסניק

 3. ... ומודה על האמת - וחילופיהם בגולם  

  יהודי

 4. זה בן אדם אמיתי  (ל”ת)


 5. חחחח פוחד לאבד קולות...  


  • סמוטריץ' ודרעי נושפים בעורפו , וגורפים את הקולות בקלפי, שיאיים על פילוג ובסוף יהיה סופו כמו בנט (ל”ת)

   שמויגר

  • למספר 5 


  • דמעות תנין 

   בני ברקית

  • סלח לי אתה אדם מסכן ונחיתי ובלי להכיר אותך אני מאמין שאתה לא מכיר מציאות של אדם אמיתי (ל”ת)

   מאיר

  • מפחד שאמו של הבחור תצביע לפיד? תגובה ל-5.מה השטויות האלה (ל”ת)


 6. משה גפני  


 7. מזמן היה מרן הגראי"ל זצוק"ל דורש מהנציגים לדאוג גם לכל אלו שיצאו מהישיבות  

  הדברים עתיקים

 8. יהודי חרדי שאל אותי כך: האם משטרת ישראל רוצה לפצוע את מי שלא נפגע מקורונה! כך הוא מרגיש! מה עלי לענות לו ??  


 9. מגיע להם מסגרות מותאמים כפי שמגיע לחינוך מיוחד בכל המגזרים עם הרבה תמיכה וכלים .  (ל”ת)

  צדק

 10. יש בעיה בין ה"דתיים" ל"חילונים" ושמה התקשורת השמאלנית כבר נותר מ70 שנה!  (ל”ת)

  נתן

 11. גפני הצבוע. עושה זאת רק בשביל לקושש קולות שנעלמים לג'. במערכת הבחירות הקודמות אמרת בפומבי שאינכם מעוניינים לעזור לציבור שלא יושב ולומד כל היום בכולל / ישיבה. ולא עשיתם כלום בשביל לעזור לחרדים שעובדים.  (ל”ת)


 12. בג' מנסים לקושש קולות. מצבם עגום אם ככה. עוזרים לפלג ולקיצוניים עם "מלחמות" על הקנסות של מפרי ההנחיות (כאשר עמד לא מזמן על אותו דוכן ואמר שהציבור החרדי הוא הכי ממושמע), מה הצעד הבא? לשים כיפה לבנה סרוגה ענקית על הראש עם הכיתוב "נ נח נחמ נחמן" כדי לנסות לקבל את קולותיהם של הברסלבים? אתם ממש מפחדים מהבחירות הבאות, אבל במקום להסיק מסקנות ולהפיק לקחים אתם מנסים לעשות הכל חוץ מלהודות בכך שנכשלתם ולפנות את הכיסאות שלכם. עד אז, לא אצביע יותר ג'. וב"ה זה לא רק אני  (ל”ת)


;