1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. חדשות חו"ל

פוטין מזהיר: "המצב כמו לפני מלחמת העולם השנייה"

יודע מה שהוא מדבר? נשיא רוסיה ולדימיר פוטין נאם בפורום הכלכלי העולמי דרך ה'זום' והזהיר מ"סיום הצוויליזציה" | לדבריו, נגיף הקורונה והמתיחויות בין המדינות השונות יביאו את העולם לשפל שעלול לצאת מכלל שליטה

יענקי פרבר, ט"ו שבט תשפ"א 28/01/2021 11:58

חוסר איזון קטסטרופלי נשיא רוסיה ולדימיר פוטין נשיא רוסיה ולדימיר פוטין צילום: דוברות הקרמלין

נשיא רוסיה ולדימיר פוטין הזהיר אתמול (רביעי) כי "סיום הציוויליזציה" אפשרי בשל "שילוב של נגיף הקורונה, יריבות עולמית והחמרת המתחים הבינלאומיים".

בנאומו באמצעות הזום במהלך פגישה וירטואלית של הפורום הכלכלי העולמי, הצביע פוטין על "אי-שוויון הולך וגדל ואבטלה, עלייה של פופוליזם" כגורמים פוטנציאליים לעורר סכסוכים חדשים שלדבריו עשויים להביא את העולם למצב קטסטרופלי.

"המגיפה החמירה את הבעיות וחוסר האיזון שהצטברו", אמר המנהיג הרוסי. "המוסדות הבינלאומיים נחלשים, הסכסוכים האזוריים מתרבים והביטחון העולמי בשפל".

פוטין בירך על החלטת רוסיה וארצות הברית להאריך את הסכם הפיקוח הגרעיני האחרון שלהן כצעד חיובי, אך הוא הוסיף כי המתיחות החלה להידמות למצב לפני מלחמת העולם השנייה.

"אני מאוד מקווה שסכסוך עולמי כזה אינו אפשרי כעת. כי זה אומר סוף הציוויליזציה" 'אמר. "אבל המצב עלול להיות בלתי צפוי ויכול לצאת מכלל שליטה". היחסים בין רוסיה למערב הגיעו לשפל מאז המלחמה הקרה, לאחר סיפוח חצי האי קרים באוקראינה בשנת 2014, ההתערבות של רוסיה בבחירות בארה"ב ולאחרונה, ההרעלה ומעצרו של מנהיג האופוזיציה הרוסי אלכסיי נבלני.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. רק הפעם הוא מסכן את העולם!  (ל”ת)


 2. ימות המשיח.............................  (ל”ת)


 3. המצב כמו לפני....משיח.  

  חזיז

 4. גם הפולני הגוי ביבי נאם שם... אותו רשע שקיבץ סביבו את המארוקאים המכוערים מהעדה שממנה יצאו המוני רוצחעם. ימ"ש העדה המסריחה. "שפוך עליהם זעמך, וחרון אפך ישיגם"  (ל”ת)


  • גזען שכותב בשגיאות 

   פלוני

 5. משיח נאו! דעו כם שהרבי ניבא שבמלחמת גוג ומגוג יהודים לא ייפגעו  


;