1. עמוד הבית
  2. בריאות
  3. חדשות בריאות

שליחות חשובה: כללית ואיחוד הצלה מסייעים לחסן גם את מרותקי הבית

נותנים כתף לחיסונים. ביוזמת מחוז צפון של כללית ובשת"פ עם איחוד הצלה ומספר רשויות מקומיות יזכו עשרות חולים המרותקים למיטותיהם להתחסן נגד הקורונה

בחדרי חרדים בשיתוף כללית, ט"ו שבט תשפ"א 28/01/2021 10:51

שיתוף פעולה ייחודי מחסנים את מרותקי הבית מחסנים את מרותקי הבית צילום: יח"צ

למעלה מ70% מבני ה-60 בישראל כבר התחסנו, אך רבים באוכלוסיה המבוגרת אינם יכולים להתחסן עקב השינוע הבעייתי של האמפולות של פייזר ומודרנה שדורשות זהירות רבה והימנעות מטלטולים מיותרים. בעקבות כך, חולים המרותקים לבתיהם ואינם יכולים להתנייד אל מתחמי החיסון בבתי החולים ובקופות החולים, אינם מחוסנים בשלב זה ונותרים חשופים לסכנת הדבקה בנגיף הקורונה.

בכדי לסייע לחולים מרותקים במחוז הצפון, יזם הרב יוסי אוקנין מנהל המגזר החרדי במחוז צפון של כללית שיתוף פעולה מיוחד עם ארגון 'איחוד הצלה' לשינוע החולים. במסגרת השת"פ, מתנדבים באמבולנסים של איחוד הצלה יעבירו את החולים המרותקים מהבית אל מרכזי החיסון ובחזרה. גם עיריית טבריה ורשויות נוספות במחוז צפון התגייסו לסייע לשת"פ לטובת חיסון אוכלוסיית המרותקים והעמידו את מוקד 106 העירוני לטובת המבצע.


מבצע חיסונים בצפון • קרדיט: יח"צ

"מבצע החיסונים הגדול מוציא את הרצון של כולם לעזור לטובת האוכלוסיות שזקוקות לנו יותר מכל", אומר הרב יוסי אוקנין מנהל המגזר החרדי במחוז צפון של כללית. לדבריו "מרותקי הבית הם אוכלוסיה בסיכון גבוה ועל כן יש צורך מיוחד לחסן אותם. בזכות ההתגייסות של איחוד הצלה והרשויות המקומיות נוכל להילחם בנגיף ולשמור על היקרים לנו ביותר".

עובדיה אהרון דובר איחוד הצלה מחוז צפון: "חובשי איחוד הצלה נמצאים בכוננות מלאה ונותנים מענה סביב השעון למקרים רפואיים ואירועי שגרה. בימים אלה אנו נותנים יד למלחמה בנגיף הקורונה, בכל המישורים. שיתוף הפעולה עם כללית והרשויות המקומיות יסייע לנו לאתר את החולים המרותקים ולחסן גם אותם במהירות האפשרית".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;