1. עמוד הבית
  2. פוליטי
  3. בחירות 2021

עצמאי: עפר שלח תוקף בחריפות את יאיר לפיד

יו"ר מפלגת תנופה מותח ביקורת על שותפו לשעבר, יאיר לפיד. "מתנהג כאילו יש עתיד היא צעצוע שלו" • "חיבור עם מיכאלי וחולדאי ייצור כוח פוליטי"

קובי בורנשטיין, יענקי פרבר, ט"ו שבט תשפ"א 28/01/2021 11:23

"מתנהג כאילו זה משחק" עופר שלח ויאיר לפיד בימים טובים יותר עופר שלח ויאיר לפיד בימים טובים יותר צילום: הדס פרוש, פלאש 90

אחרי שעזב את יש עתיד והקים מפלגה עצמאית, יו"ר מפלגת "תנופה", עפר שלח, מבין שהוא רחוק מאחוז החסימה ומבקש לעשות סדר. בבלאגן בשמאל, ובעודף המפלגות בגוש שלו.

בראיון ל"ישראל היום" הוא נפתח ומשתף, בין היתר, במצבו הפוליטי הלא פשוט. שלח לא מהסס לירות חיצי ביקורת על שותפו לשעבר ח"כ יאיר לפיד, וטוען שהוא "מתנהג כאילו יש עתיד צעצוע שלו".

לשיטתו, כחול לבן קברה את הניסיון להקים מחנה מרכז-שמאל: "הביאו רמט"כלים להוביל. אנשים שלא נקטו עמדה ציבורית בשום דבר כמו גבי אשכנזי או בני גנץ, עומדים וממלמלים משפטים כמו 'אין ימין ואין שמאל, ישראל לפני הכל' ומצפים שזה יעבור".

הוא קורא לחיבור עם מפלגת העבודה בראשות היו"ר החדשה ח"כ מרב מיכאלי וה"ישראלים" של רון חולדאי, חרף התרסקותה בסקרים. שלח סבר כי: "זה החיבור הטבעי שייצור גוש עם כוח פוליטי שלהערכתי יכול להגיע למספר דו-ספרתי של מנדטים".

בעוד שבוע ימים ייסגרו הרשימות ושלח חושף את דפוס פעילותו המתוכנן, "אני לא מהממתינים. כי בפוליטיקה לשבת על הגדר נחשב חולשה. חיבור עושים מוקדם, כי חיבור ברגע האחרון נראה כמו משהו שאנשים עושים כדי להציל את עצמם".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;