1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. עיתונות ותקשורת

צביעות תקשורתית במיטבה: לא חרדים - לא מעניין

בתקשורת כך נראה, דמם של הערבים סמוק יותר מהדם החרדי. בניגוד להבדיל מהלוויות של זקני ראשי הישיבות מוקדם יותר השבוע בהן הותר דמם של הציבור החרדי. אמש נערכה הלוויה המונית בטמרה, והתקשורת התעלמה ברובה

אהרן מילרכ"א שבט תשפ"א 03/02/2021 08:03

מחפשים לשסע הלווית הסטודנט בטמרה הלווית הסטודנט בטמרה צילום: Sraya Diamant/Flash90

אמש השתתפו עשרות אלפים בניגוד מוחלט להנחיות משרד הבריאות, בהלוויית הסטודנט הערבי שנהרג, אחמד חג'אזי, שעל פי גרסת בני משפחתו יצא מהבית לאחר ששמע יריות. ולרוע מזלו הוא נקלע לחילופי האש עם השוטרים ונהרג.

המוזר הוא ואולי לא, היא הצביעות הגדולה המתגלה שוב מאופי הסיקור, אם בכלל, של כלי התקשורת החילוניים, למסע הלוויה ההמוני, שנערך כאמור בניגוד מוחלט להנחיות ולהגבלות של נגיף קורונה.

בעוד בכלי תקשורת מרכזי אחד הוזכר הסיפור בכפפות של משי, ובשאר האתרים לא טרחו כלל לסקר את ההפרה הנרחבת. גם הבוקר בעיתונים השונים הסיקור להלוויה היה בעדינות ובאיפוק ומאמרי שטנה כאלה ואחרים לא 'נמרחו' בעמודים הפנימיים של העיתון.

הסיקור הלקוי מגיע לאחר ימים ארוכים בהם דמם של החרדים הותר שוב ושוב כזכור לאור ההלוויות ההמוניות של זקני ראשי הישיבות ראש ישיבת בריסק הגרמ"ד סולוויציק זצ"ל, והגר"י שיינר ראש ישיבת קמניץ.

התיעוד מההלוויות כיכב בכל אתרי החדשות, פתח מהדורות, ומפקדי המשטרה נאלצו לעמוד ולהתגונן למה לא הפעילו כח נגד בני הציבור החרדי שהשתתף בהלוויות רבותיהם, במקום פתוח. בתקשורת כך נראה דמם של הערבים סמוק יותר מהדם החרדי.

יצויין, כי אמש לאחר מסע הלוויה נרשמו מהומות קשות והתגוששויות בין כוחות המשטרה והמלווים הרבים. כביש 70 בכניסה לטמרה נחסם בעקבות כך.

כזכור שלשום שוטרים שהיו במהלך פעילות מבצעית בעיר, הבחינו בארבעה חשודים כשהם מבצעים ירי לעבר בית מגורים. השוטרים ניסו לעצור את החשודים, אך אלו פתחו בירי לעברם בכלי נשק אוטומטים. לאחר שנפתחה לעברם אש חיה, השוטרים השיבו אש ופגעו בשני חשודים, אחד מהם נהרג והשני נפצע. חשוד אחד לפחות נמלט מהמקום. על פי הודעת המשטרה, אזרחים נוספים נפגעו במהלך חילופי האש, אחד מהם נהרג.

שני רובי m-16 שעימם ביצעו החשודים את הירי נתפסו על ידי המשטרה. והמצוד אחר חשודים הנוספים בירי עדיין מתנהל. במח"ש ובמשטרה בודקים עדיין את השתלשלות האירועים.עוד בנושא:

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. הנה דעה לא פופולרית  

  יוסי

 2. שנאת דת מובהקת - 'אנשכנו כחמור'  


  • שונאים פרזיטים 


  • משמעות הדבר שאין זה מקומך פה , אז נצל את מימון הכרטיס לעצמך, ולך חפש מקום בלי חרדים. :) 

   מדינת היהודים - למגיב

 3. שימו לב  

  יהודי

 4. אחים לצרה  

  חרדי

 5. גם אם זה נכון- אנא מכם, אל תשתמשו בזה כהצדקה להפרות בציבור החרדי  

  ניב

  • עיוור 

   זעליג

  • אפליה 


  • צודק 


 6. רק חרם צרכני על המפרסמים שם, אין בדברייהצדקה על עצם ההפרות  (ל”ת)


 7. הרוב הישראל שונא חרדי יותר מערבי... זה נכון, הלוויה לא הייתה בכותרות הראשיות לynet היה כל כך מעצבן שזה היה ערבים... לא יכלו לעשות כותרת כל כך גדולה וצעקני...  (ל”ת)


 8. סיקור מוטה  

  אבי

 9. קודם כל  


 10. צביעות זאת הבעת דעה פופוליסטית בזמן שהכתב הבאה עוסקת בניחום אבלים בבריסק עם תמונת של צפיפות וללא מסיכות . האם אנחנו צרכים להסתכל על החילונים או ערבים בשביל ללמוד מה חשיבות החיים די כבר להשוואות המציאות מוכיחה שיש הדבקה המונית בקרב הציבור החרדי  (ל”ת)

  אורן

 11. צודקים. רוצו גם אתם לקפוץ מהגג  (ל”ת)

  חבורת מטומטמים

 12. הנחיתות מובנית אצל החרדים  


 13. שוב כולם אשמים ואנו טהורים כשלג?  

  הרואה

 14. מספיק עם הבכיינות!!!! חלק מהציבור שלנו מופקר, וצריך להודות בכך.  (ל”ת)

  אבי

 15. צביעות אימהית במיטיבה  

  שריר

 16. תגובה  

  אורי

;