1. עמוד הבית
  2. רכב ותחבורה
  3. תחבורה

למרות סגירת נתב"ג: טיסות חילוץ לישראלים מארה"ב

טיסות חילוץ לישראלים שנתקעו בחו"ל לאור סגירת נתב"ג, יחלו לפעול במהלך שבוע הבא גם מארה"ב, בנוסף לטיסות היוצאות כיום מפרנקפורט שבאירופה

ארי קלמן, כ"ב שבט תשפ"א 04/02/2021 20:53

הישג חרדי חוזרים מחו"ל. אילוסטרציה חוזרים מחו"ל. אילוסטרציה צילום: משה שי, פלאש 90

מסתמן: טיסות חילוץ לישראלים שנתקעו בחו"ל לאור סגירת נתב"ג, יחלו לפעול במהלך שבוע הבא גם מארה"ב, בנוסף לטיסות היוצאות כיום מפרנקפורט שבאירופה. כך עולה מסיכומים שהושגו בין שרת התחבורה מירי רגב ושר הבריאות יולי אדלשטיין עם יו"ר ועדת חוקה ח"כ יעקב אשר.
 
סגירת השמים בעקבות החלטת הממשלה לחסום כניסת מוטציות לישראל, גרמה לסערה רבה. אלפים שיצאו מישראל באופן מוסדר וחוקי נתקעו במדינות רבות בכל רחבי העולם ונאלצו להיגרר לפרנקפורט ממנה יוצאת טיסת חילוץ אחת בכל יום, טיסות המופעלות על ידי חברת ישראייר.


 
מלבד הטרחה הכרוכה בסיבוב הארוך, ישנו סבל נוסף בבידוד הממושך שנכפה על הנוסעים הממתינים בשדות התעופה. ישראלים רבים שנגררו מיבשות אחרות עד לאירופה נאלצו לשהות בבידוד של שעות רבות בשדה התעופה בעודם ממתינים לשעת הטיסה ובכך נגרם להם צער רב. דווח על כמה וכמה מקרים בהם אנשים לא זכו לשהות לצד יקיריהם ברגעיהם האחרונים בשל העיכובים הללו.
 
לקראת הדיון השבוע בוועדת חוקה על הארכת איסור הכניסה לארץ, זימן ח"כ אשר פגישה עם שר הבריאות אדלשטיין אליה הצטרף גם ח"כ יצחק פינדרוס, השניים העלו את הנקודות הדורשות תיקון מתוך פניות ציבור שהתקבלו בלשכותיהם בנושא, ובכללם הצורך בהסדרת טיסות חילוץ לישראלים השוהים בארה"ב וכן לאזרחי ארה"ב השוהים כעת בישראל.
 
שר הבריאות אדלשטיין אישר את היוזמה ושרת התחבורה מירי רגב הבטיחה לח"כ אשר את הירתמות משרדה כדי לקדם את המהלך במהירות האפשרית. רגב הודיעה כי בכוונת משרדה לקדם מכרז מיידי להפעלת הטיסות בציר ארה"ב-ישראל וההערכה היא כי הן יחלו לפעול כבר במהלך שבוע הבא.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. האם טיסות החילוץ מיונייטד קיימות?  

    Ruthie Solomon

;