1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. קורונה

משרד הבריאות שוקל הגבלות חמורות בפורים

בשל התחלואה הגבוהה בעקבות התפשטות המוטציה הבריטית, במשרד הבריאות חוששים מרפיון כבד בחג הפורים ושוקלים להטיל הגבלות חמורות במהלך החג

קובי ברקתכ"ג שבט תשפ"א 05/02/2021 09:28

התפשטות המוטציה משלוח מנות משלוח מנות צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

על רקע התפשטות המוטציה הבריטית והעלייה בתחלואה למרות החיסונים והסגר, במשרד הבריאות שוקלים להטיל הגבלות חמורות בחג הפורים הקרוב, ללא קשר לסגר - אם יהיה או לא.

על פי הדיווח בכאן חדשות, צפויות הגבלות על יציאה מהבית או סוג של עוצר לילי, הגבלות תנועה בין הרשויות בכלי רכב וגם ביטול קווים של התחבורה הציבורית.

בנוסף יהיה תגבור באכיפה - בין היתר באמצעות "סיירות הורים" שייצאו לשטח. במשרד הבריאות שוקלים גם מתן "תו ירוק" מיוחד לאירועים מסוימים על מנת לעודד אנשים להתחסן לפני החג ופתיחת מתחמים בערים כתומות ואדומות.

כמו כן, מחשש לזליגת תחלואה אחרי פורים במגזר החרדי במשרד הבריאות רוצים לנסות לתאם עם הישיבות חזרה הביתה לפני החג כדי שפחות תלמידי ישיבות ישהו בהן במהלך פורים - וכך למנוע זליגת תחלואה בעקבות התקהלויות ליישובים עצמם. יש לציין כי חג פורים השנה הוא ארוך במיוחד מיום חמישי בערב עד ליום ראשון (פורים משולש).

בתוך כך, לאחר דרמה לילית לא קטנה ולמרות התנגדות היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט, הממשלה אישרה אמש לאחר חצות להאריך את הסגר עד ליום ראשון בשעה 07:00 בבוקר עם צפי נוסף להארכה.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. למה הגבלות חמורות  


 2. המן גם שקל הגבלות על היהודים  (ל”ת)


 3. תו הירוק ? שקרנים.  

  מוטקה

 4. דווקא יכול להיות שמח להתחפש למוטציה בפורים...  

  בועז

 5. כולם אפיקורסים שם אפילו את הרב שלהם הם לא משתפים בכלום  (ל”ת)


 6. יש גבול  


;