1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. חדשות חו"ל

השגרירות בי-ם: הסנאט אישר ברוב מוחץ את החלטת טראמפ

בשיתוף פעולה נדיר בין הדמוקרטים לרפובליקנים הושג רוב שהצביעו בעד שגרירות ארה"ב בירושלים ובכך קיבעו את החלטתו של הנשיא הקודם דונלד טראמפ | שלושה התנגדו ובהם הסנטור היהודי הקיצוני

יענקי פרברכ"ג שבט תשפ"א 05/02/2021 09:55

הסנאטור היהודי התנגד פלאש 90 פלאש 90

ברוב של 97 מול 3 מתנגדים, הסנאט האמריקני הצביע הלילה בעד ההחלטה של הנשיא טראמפ היוצא להשאיר את שגרירות ארה"ב בירושלים.

שלושת המתנגדים הם, הסנאטורים ברני סנדרס, אליזבת וורן וטום קרפר, אך כאמור ההחלטה נותרה בעינה.

הנשיא הנבחר ביידן אמר קודם הבחירות בארה"ב, כי שגרירות ארה"ב בישראל תישאר בירושלים אם הוא ייבחר, אך כינה את החלטתו של דונלד טראמפ להעביר השגרירות מתל אביב "ראיה לטווח קצר וקלת דעת". ביידן אמר לפני הבחירות כי החזרת השגרירות לתל אביב, לא תסייע לתהליך השלום הקפוא בין ישראל לפלסטינים.

טראמפ כנשיא הכיר רשמית בירושלים כבירת ישראל בדצמבר 2017, אז הודיע כי הוא מתכנן להעביר את השגרירות לשם. במאי 2018 השגרירות עברה לירושלים, החלטה שנתקלה במחלוקת עזה בוושינגטון ובמזרח התיכון. בעקבות המהלך ניתקו הפלסטינים את הקשרים עם וושינגטון, ואמרו כי ממשל טראמפ מוטה לצד ישראל.

במקום לבטל את החלטת טראמפ, ביידן אמר לתורמים לפני הבחירות כי יפתח מחדש את הקונסוליה האמריקנית במזרח ירושלים בכדי לערב מנהיגים פלסטינים בשיחות על "פתרון שתי מדינות".

ביידן אמר אז "אני תומך גאה במדינת ישראל יהודית בטוחה ודמוקרטית כל חיי", אך הוא הוסיף: "הממשל שלי יקרא לשני הצדדים לנקוט בצעדים כדי לשמור על הסיכוי לפתרון של שתי מדינות".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. זה מה שקורה ליהודי שהופך לרפורמי הופך לשונא גרוע מגויים  (ל”ת)


  2. alienation או ניכיר מהיהדות זה היהודי שחי בזהות מדומה כאשר הזהות אמיתי שלו זר לו.  (ל”ת)


;