1. עמוד הבית
  2. פוליטי
  3. בחירות 2021

גנץ התחייב לרוץ עד הסוף: "אני תאריך התפוגה"

שר הביטחון גנץ חווה בשנה האחרונה תהפוכות פוליטיות חדות, ממפלגה שהתיימרה להוביל את השלטון אל מתחת לאחוז החסימה | רגע אחרי הגשת הרשימות פרש הבוקר גנץ את משנתו וכוונותיו הפוליטיות | כאן כדי לשרוד ולהישאר

ארי קלמןכ"ג שבט תשפ"א 05/02/2021 15:28

בניגוד לשמועות בני גנץ בשיחה עם פעיליו בני גנץ בשיחה עם פעיליו צילום: לשכת גנץ

בני גנץ מתחייב בסוף השבוע (שישי) במהלך כנס שקיים עם פעיליו באמצעות הזום כי יתמודד עד הסוף למרות שבסקרים האחרונים בחלקם הוא לא עובר את אחוז החסימה.

גנץ אמר: "ארוץ עד הסוף, כדי להישאר חבר כנסת ולוודא שנתניהו לא יישאר ראש הממשלה אחרי נובמבר, אם ניגרר לבחירות נוספות".

כזכור, גנץ הביא חוות דעת משפטית שגם לאחר הבחירות כל עוד ולא תוקם ממשלה, אם יגיעו למועד הרוטציה גנץ עשוי להחליף את ראש שהממשלה נתניהו באופן אןטמטי.

עוד אמר גנץ: "מבחינת נתניהו יכולות להיות בחירות חמישיות, שישיות ושביעיות. הדבר היחיד שמונע את זה הוא 'כחול לבן' ואני כרה"מ חליפי. אני תאריך התפוגה שלו", גנץ תקף את נתניהו: "אני לא בודק לפני החלטות מה יוצא לי מזה פוליטית".

"לכן נכנסנו לממשלה", ניסה לשכנע, "הפכנו את ממשלת נתניהו בתקופת משבר קשה כל כך ,לממשלת ישראל. לקחנו שליטה על חצי מהממשלה, ופעלנו כל הזמן, כולל אתמול בלילה על מה שטוב ונכון למדינת ישראל. מתוך הממשלה דאגנו שלביבי לא תהיה חסינות. אם לא היינו בממשלה, אם לא היינו יושבים במשרד המשפטים ובמשרדים האחרים, הוא היה מקבל חסינות לכל החיים".

עוד התגאה גנץ: "מנענו סיפוח חד צדדי- שמרנו על ישראל כיהודית ודמוקרטית. זו המשמעות. כן, יש לנו זכויות בארץ ישראל, אבל יש שם גם פלסטינים ואנחנו חייבים להבטיח את הביטחון ואת ההיפרדות מצד שני.
אחרי שמנענו סיפוח הבאנו יכולת לפתח הסכמי שלום. נסעתי לארצות הברית ונפגשתי שלוש פעמים עם שר ההגנה האמריקאי כדי להבטיח שהשלום הזה יגיע לצד ביטחו ושמירה על העליונות הביטחונית של ישראל".

גנץ חזר: "חשוב שתדעו- לנתניהו יש תוכנית אחת בלבד- להישאר ראש ממשלת מעבר קבוע ונצחי. והדבר היחיד שמונע את זה- הוא אנחנו כקבוצה, ואני כראש ממשלה חליפי. אני תאריך התפוגה של נתניהו. לכן חשוב מאוד שנמשיך בעשייה, נמשיך לשבת במשרד הממשלה. השרים שלנו וחברי הכנסת עושים עבודה קשה וטובה, וצריך לומר להם היום תודה מכולנו".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. זה שהוא נפל עד כדי כך רק מראה עד המה שהעם טיפש  

    יואל

  2. גנץ טיפש אינו יודע שראש ממשלה צריך לקבל אמון הכנסת דהיינו רוב, כמה יש לו?  (ל”ת)

    אפשטיין חרדק

;