ט' תמוז התשפ"ד
15.07.2024
פורום מיוחד

נערכים לפסח בצל הקורונה: ועדת כשרות התרופות התכנסה לראשונה

שישים יום קודם החג: רבני ומומחי הכשרות של בד"צ העדה החרדית נועדו לישיבה ראשונה עם בכירי 'כללית' כדי לקבוע את רשימת התרופות הכשרות לפסח. הרב לפקיבקר רבה של 'כללית': "כקניינית התרופות הגדולה בישראל, יש לכללית את המידע מפורט על מרכיבי התרופות והחשש מהימצאות חמץ"

נערכים לפסח בצל הקורונה: ועדת כשרות התרופות התכנסה לראשונה
פורום כללית צילום: יח"צ

תקופת הקורונה ומבצע החיסונים, העלתה למודעות את מהירות השינויים בעולם הרפואה והחידושים בתעשיית התרופות. לדינמיות הטכנולוגית, השפעה רבה גם על ההיבטים ההלכתיים ובראשם כשרות התרופות לפסח והחשש מקיומו של חמץ בין מרכיבי התרופה.

פורום כללית

כמידי שנה, התכנסה השבוע ועדת המומחים מטעם בד"צ העדה החרדית כדי לקבוע את רשימת התרופות הכשרות לפסח, להכריע בשאלת כשרותם של התרופות שעדיין לא נקבעה עמדה ברורה לגביהם ולגבש סופית את הרשימה המעודכנת לפסח תשפ"א.

"ועדת כשרות התרופות" התכנסה בלשכתו של הרב מנחם לפקיבקר רבה של 'כללית' בהשתתפות הרב אברהם קונסקי - מנהל מגזר חרדי בכללית, הרב ד"ר שמעון אמסלם - מומחה עולמי בכשרות תרופות מטעם כללית ונציגי בד"צ העדה החרדית הרב פנחס הכהן בינדר - רב בועד הכשרות של העדה החרדית , הרב אברהם יוז'ף והרב שלמה היימליך - רב מחלקת חומרי גלם תוספי תזונה ותרופות בועד הכשרות של העדה החרדית.

כארגון הבריאות הגדול בישראל, כללית היא קניינית התרופות הגדולה במדינה והשניה בגודלה בעולם. לאור זאת זה יש לה את המידע הרב והמקיף הנחוץ על רשימת מרכיבי התרופות כדי לבדוק את כשרותם לשימוש בחג הפסח.


מומחי הבד"ץ והכללית • קרדיט: יח"צ

ההחלטות וסיכום דיוני הועדה שנמשכים שעות ארוכות במספר פגישות, מופצים לציבור על ידי 'כללית' בחוברת תרופות מהודרת הכוללת את כל התרופות החדשות והוותיקות הכשרות והמאושרות לשימוש בפסח על ידי בד"צ העדה החרדית.
"עוד קודם חגי תשרי הרוקח הראשי של כללית יוצר קשר עם כל יבואני ויצרני התרופות בארץ", מספר הרב מנחם לפקיבקר רבה של כללית. לדבריו "חוברת התרופות המהודרת לפסח שהפכה לשם דבר, היא תוצאה של השקעה של משאבים ומאמצים רבים בשיתוף מומחי כללית ורבני בד"צ העדה החרדית, זאת במטרה לאפשר פסח מהודר כהלכתו תוך שמירה על בריאות הלקוחות".

הרב אברהם קונסקי, מנהל מחלקת מגזר חרדי בכללית: "כללית פועלת להתאמה מלאה של מגוון השירותים עבור כלל האוכלוסיות. חוברת התרופות של כללית מהווה פרויקט דגל במסגרתו חוברים מומחי כללית לגופי הכשרות בישראל, דבר המאפשר הפקת כלי עזר שימושי לפסח לכל בית בישראל".

שירותי בריאות כללית קופת חולים כללית פסח

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 2 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד