1. עמוד הבית
  2. פוליטי
  3. חדשות פוליטיקה

נתניהו בממשלה: מרוץ צמוד בין חיסונים למוטציה

נתניהו נשא דברים בפתח ישיבת הממשלה הערב ואמר: "אנחנו עדיין בעיצומו של מרוץ צמוד בין מבצע החיסונים שלנו "חוזרים לחיים" לבין התפשטות המוטציה הבריטית שמתפשטת בארץ כמו בכל העולם. היעד שלנו הוא לחסן 95% בקרב בני ובנות 50 ומעלה. אנחנו רוצים לעשות זאת בזמן הקצר ביותר, שבועיים-שלושה" | וגם, פנה לכחול לבן: "מבקש מכולם לפעול באחריות, גם סביב השולחן הזה"

ארי קלמן, כ"ה שבט תשפ"א 07/02/2021 21:35

דנים ביציאה מהסגר נתניהו בישיבת ממשלה נתניהו בישיבת ממשלה צילום: עומר מירון, לע"מ

ישיבת הממשלה מכונסת בשעה זו כדי לדון בשלבי היציאה מהסגר שהסתיים היום (ראשון) ובמרכזו הדיון על שלבי הפתיחה של מערכת החינוך שסביב המתווה ישנו ביקורת רבה.

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר בפתח הישיבה: "אנחנו עדיין בעיצומו של מרוץ צמוד בין מבצע החיסונים שלנו "חוזרים לחיים" לבין התפשטות המוטציה הבריטית שמתפשטת בארץ כמו בכל העולם. היעד שלנו הוא לחסן 95% בקרב בני ובנות 50 ומעלה. אנחנו רוצים לעשות זאת בזמן הקצר ביותר, שבועיים-שלושה. אנחנו רצים בכל הכוח כדי לבצע זאת".

וידאו: עומר מירון, לע"מ | סאונד: בן פרץ, לע"מ

"במקביל", הוסיף, "התחלנו הבוקר את השלב הראשון של היציאה המודרגת מהסגר, עם ביטול מספר מגבלות. אני מבקש להדגיש, ההקלה בסגר אינה אומרת שהעלייה בתחלואה מאחורינו. להיפך, היא לא מאחורינו. היא עדיין קיימת במלוא עוצמתה. אסור לנו להיכנס לשאננות, אסור לנו לפעול בחוסר אחריות. אחרת התחלואה פשוט תעלה, תגבה מחירים עצומים, גם בחיים – הרבה מאוד אנשים שיקפחו את חייהם, וגם בחולים קשים, דבר שיביא לקריסת מערכת הבריאות".

נתניהו פנה אל חברי כחול לבן ברקע אירועי יום חמישי: "אני מבקש מכולם לפעול באחריות, גם סביב השולחן הזה וגם מכל אזרחי ישראל. יש להמשיך ולהקפיד על הכללים. הכלל הראשון, הכי פשוט, גם אם התחסנתם, הוא להמשיך לעטות מסכות. הכלל השני – לכו להתחסן. מי שמעל גיל 50 מיד, וגם הצעירים מיד. רק בדרך הזאת אנחנו נוכל לעצור את התפשטות המגפה".

יושב ראש כחול לבן השר בני גנץ אמר בפתח הישיבה: "אני חושב שאנחנו צריכים לתת לידי גורמי האכיפה שלנו, משטרת ישראל, משרד המשפטים וכל הגורמים האחרים כמה שיותר כלים למנוע את האלימות בחברה הישראלית. חברה שיש בה אלימות- מאבדת מחוסנה הדמוקרטי ולכן המאבק הזה באלימות, בין שהוא בתוך המשפחה ובין שהוא ברחוב, הוא מאבק חשוב. מה שצריך להכתיב את החיים שלנו זה החוק והחיים על פי החוק, לפי זה צריך להמשיך לפעול ולכן אני חושב שאנחנו פה ביד אחת בנושא הזה של המאבק באלימות שהוא כל כך חשוב, ושמירת החוק כפי שהיא נדרשת".

גנץ הוסיף: "אני שמח על הפתיחה האחראית שביצענו הבוקר ואני חושב שצריך להמשיך לפתוח אבל באחריות. בעניין הזה אני חושב שאנחנו יכולים למצוא את השפה המשותפת הנדרשת בדגש על החינוך לגיל הרך, שאפשר להתחיל להתקדם איתו ולהקל על המשפחות מבלי לקחת על עצמנו סיכונים מאוד גדולים ואני מקווה שהדברים יעלו בישיבה ברוח הדברים האלו".

עוד הוסיף: "אני קורא לאנשים להתחסן, זה המפתח להמשך היכולת שלנו להמשיך לפתוח את המשק בתווים סגולים מחמירים, להמשיך לפתוח את המשק בתווים ירוקים במעלה הדרך במקומות בהם זה מתאפשר ויש הרבה מאוד מקומות שזה מתאפשר בהם. אין לי בכלל ספק שנוכל להגיע למצב שבו מלונות, מוזיאונים וחדרי כושר יכולים להיפתח בתנאי תו ירוק, כי אלו מקומות שיש בהם שליטה על מי שנכנס, אבל אנחנו צריכים שבשביל זה אנשים ילכו להתחסן. לכן הקריאה "לכו להתחסן" היא בעיניי קריאה שהיא במקום. חשוב מאוד שכל מי שמשרת ציבור- מורים, רופאים, סגלים רפואיים, סוחרים - שנמצאים באינטראקציות עם קהל אחר, יעשה את החיסונים מהר ככל שרק אפשר".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. מתי תקלוט כבר ביבי... שהחיסון הוא הוא המוטציה בעצמה  (ל”ת)


;