1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. קורונה

ביה"ח מרגיע: רק 2% מהמאושפזים הם אחרי חיסון

"ניתחנו את סטטוס החיסון של כל מאושפזי הקורונה מתחילת ינואר, ראינו שמתוך כ-440 חולים מאושפזים עם קורונה רק 2% מתוכם היו כאלו שחוסנו באופן מלא" כך מציינים הערב בבית חולים איכילוב ומוסיפים, "יתרה מזו, שיעורם מבין החולים הקשים אפילו נמוך יותר" 

קובי בורנשטיין, כ"ו שבט תשפ"א 08/02/2021 20:05

בעקבות השמועות והחששות מחלקת הקורונה באיכילוב מחלקת הקורונה באיכילוב צילום: יוסי אלוני, פלאש 90

בעקבות השמועות אודות מתחסנים שחלו בקורונה למרות שקיבלו את שתי מנות החיסון, בבית החולים איכילוב מפרסמים כי מתוך כ-440 חולים מאושפזים עם קורונה רק 2% מתוכם היו כאלו שחוסנו באופן מלא. יתרה מזו, שיעורם מבין החולים הקשים אפילו נמוך יותר.

"ניתחנו את סטטוס החיסון של כל מאושפזי הקורונה מתחילת ינואר", ציינו באיכילוב. "ראינו שמתוך כ-440 חולים מאושפזים עם קורונה רק 2% מתוכם היו כאלו שחוסנו באופן מלא. יתרה מזו, שיעורם מבין החולים הקשים אפילו נמוך יותר. מתוך 68 חולים קריטים רק אחד הינו מחוסן מלא, ומתוך כ - 200 חולים קשים רק 3 מחוסנים מלא".

מפירוט הנתונים עולה כי מתוך החולים במצב קל-בינוני, 82% לא חוסנו כלל - דהיינו 144 חולים, 26 חולים המהווים 14% חוסנו רק במנה הראשונה ונדבקו פחות משבוע לאחריה, ארבעה חולים המהווים 2.%2 נדבקו למעלה משבוע לאחר קבלת המנה הראשונה וחולה אחד המהווה חצי אחוז נדבק שבוע לאחר קבלת המנה השנייה.

מתוך החולים במצב קשה, 73% לא חוסנו כלל - דהיינו 147 חולים, 49 חולים המהווים 24% חוסנו רק במנה הראשונה ונדבקו פחות משבוע לאחריה, שלושה חולים המהווים 1.5% נדבקו למעלה משבוע לאחר קבלת המנה הראשונה ואף אחד מהם לא נדבק בשבוע שלאחר קבלת המנה השנייה.

מתוך החולים במצב קריטי, 76% לא חוסנו כלל - דהיינו 52 חולים, 14 חולים המהווים 20% חוסנו רק במנה הראשונה ונדבקו פחות משבוע לאחריה, חולה אחד המהווה 1.4% נדבק למעלה משבוע לאחר קבלת המנה הראשונה וחולה אחד המהווה 1.4 אחוז נדבק שבוע לאחר קבלת המנה השנייה.

הם ציינו כי "זה בעיקר בולט על רקע שיעור של מעל 30% מתחסנים באוכלוסיה הכללית. כלומר שיעור החולים בקרב המחוסנים קטן באופן ניכר משיעורם באוכלוסיה".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. מאז שהתחילו לחסן התחלואה והתמותה רק עולה. למה לשקר??  

  על מי אתם עובדים????

  • הלו, קצת אחריות 

   שיר

  • אם כל העולם עובד עליך מומלץ לעבור עולם... (ל”ת)

   יוני

  • אם כל העולם עובד עליך מומלץ לעבור עולם............ (ל”ת)

   יוני

 2. מתחילת ינואר?  

  יפת

;