י"ב תמוז התשפ"ד
18.07.2024
החינוך נשמת האומה

הגר"ח קנייבסקי בכאב: "ילדי ישראל בסכנה רוחנית ונפשית"

שר התורה הגר"ח קנייבסקי התבטא בכאב על המצב שחינוך כלל ילדי ישראל מכל הערים ומכל המגזרים נמצא בתחתית הדאגה של השלטונות, וכי כל נושא אחר מקבל העדפה על פני החינוך שהוא לדבריו, נשמת האומה. "השעמום והבטלה מביאים לידי חטא"

הגר"ח קנייבסקי בכאב: "ילדי ישראל בסכנה רוחנית ונפשית"
הגר"ח קנייבסקי בלימוד צילום: שוקי לרר

בימים האחרונים התבטא שר התורה הגר"ח קנייבסקי בכאב על העובדה שחינוך כלל ילדי ישראל מכל הערים ומכל המגזרים נמצא בתחתית הדאגה של השלטונות, וכי כל נושא אחר מקבל העדפה על פני החינוך, שהוא נשמת האומה.

"נאמר בגמרא כי השעמום והבטלה מביאים לידי חטא ומיליוני ילדי ישראל כבר נמצאים כשנה בביתם תוך סכנה רוחנית ונפשית ויש למצוא פתרון מידי על מנת להחזירם לספסל הלימודים במהירות האפשרית תוך שימת דגש על שמירת התקנות וצורכי הבריאות", כך הגר"ח. 

לדברי מקורבי הרב קנייבסקי, נאמר לו במפורש על ידי הממשלה כי החינוך ייסגר רק לכמה ימים אך מאז כבר עבר למעלה מחודש ופתרון אמיתי לא נראה באופק.

יצוין כי הרב הדגיש שיש לחסן את כל המורים והמלמדים בבתי הספר בישראל, ותלמודי התורה על מנת להביא במהירות המרבית לפתיחת הלימודים בכל הארץ ושלא לבוא חלילה לידי סכנה בריאותית. הרב קנייבסקי מורה לכלל הציבור, נשים וגברים להתחסן ולשמור על הוראות הרופאים ובפרט לצוותי החינוך להזדרז בכך.

בתוך כך, בתלמודי התורה במגזר הליטאי המזוהים עם מפלגת 'דגל התורה' החלו כבר להיערך ללימוד מלבד כיתות ו' ז' וח' שבהוראה מגדולי ישראל בחלק מהת"תים לומדים כרגיל.

מוקדם יותר היום דיווחנו כאן ב'בחדרי חרדים' באמצעות כתבנו ארי קלמן, כי לפני כשבועיים נרקם דיל בנושא מתווה פתיחת מערכת החינוך בין ראשי הסיעות החרדיות וח"כ יעקב אשר בתמורה להסרת התנגדותם על חוק הקנסות, שכבר הספיק לעבור, אך מאז לא קודם המתווה, מה שמוביל לזעם חרדי על נתניהו.

הרב חיים קנייבסקי החינוך החרדי

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 9 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד