1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. אקטואליה

שערורייה • למרות המוטציות: המדינה תארח מאות שחקנים מעשרות מדינות

המדינה תארח בעוד שבוע כ-800 שחקנים מלמעלה מ-70 מדינות שיגיעו להשתתף בתחרות האבקות | בעוד שאלפי יהודים החיים בארה"ק מנועים מלשוב לבני משפחותיהם בשל הגבלות שהוטלו על המרחב האווירי | מסך ערפל הוטל על הסיכום כדי לא לעורר מהומה תקשורתית וזעם ציבורי

מנחם גשיידכ"ח שבט תשפ"א 10/02/2021 07:32

לא חרדי - לא מדבק? מטוסים של חברות זרות בנתב"ג מטוסים של חברות זרות בנתב"ג צילום: משה שי, פלאש 90

שערורייה: בעוד אזרחי ישראל נתונים עדיין תחת מגבלות חמורות - לאחר סגר מתמשך של כחודש ימים, ולאחר שהממשלה החליטה לסגור את המרחב האווירי של ישראל גם לאזרחים שטסו לחו"ל טרם ההגבלות, היא גוזרת על הציבור ביודעין הדבקה חדשה והמונית שתעלה בחיי אדם, ובמגבלות קשות על הציבור והמשק הישראלי.

חוסר ההיגיון והצדק המשתקף מההחלטה ההזויה צריך לנענע את כל אמות הסיפים. הממשלה שטוענת כי הסרת מגבלות, טרם זמנם יביאו לסכנה ממשית בחיי אדם, פועלת מאחורי גבו של הציבור במחשכים ותוך פיזור ערפל תקשורתי ומייבאת במו החלטותיה עשרות מוטציות מהעולם כולו העלולים להשיב את מדינת ישראל חודשים רבים אחורנית. החלטה שמייתרת כל היגיון לסגר שהוטל כאן בחודש האחרון.

מתברר כי בתאריכים ו' עד לט' אדר, מתוכנן בישראל תחרות עולמית של האבקות בין מתחרים. מדובר בהיאבקות המקורה במשחקים ביפן ומדי שנה נערכת תחרות עולמית במדינה אחרת. באופן כללי, שחקנים מתחרויות למיניהם זוכים בכל קריטריון להטבות שלא זוכים להם חולים קשים המבקשים להיכנס למדינה או לצאת ממנה לצורך טיפול רפואי דחוף.

אחד המקרים המזעזעים מתייחס לטיסת ילד שנפטר רח"ל מטיפולים קשים בארה"ב והמדינה באטימותה כי רבה סירבה להכניס את המטוס שהביא אותו לקבורת עולמים להיכנס למתחם האווירי של ישראל. המטוס נאלץ לנחות בירדן ורוב בני המשפחה לא הורשו להגיע להלוויה. האטימות מזעזעת שעה שעו"ד ר. שחר – המשמשת כיועצת המשפטית של רשות התעופה האזרחית בישראל, טענה בדיעבד כי ניתן היה לאשר את הטיסה כ"טיסת מטען". כך התייחסה לילד נפטר ל"ע והגדילה לעשות וציינה את הפתרון רק לאחר שסירבו לאשר את הנחיתה בישראל למרות לחצים של אישי ציבור רבים.

לעומת זאת, היועצים המשפטיים, הפקידים במשרדי הממשלה הרלוונטים, כל ראשי מערכת הבריאות, ממלאים פיהם מים בשעה שמשרד התרבות והספורט מודיע כי יארח בישראל בשבוע הבא, 600 שחקנים ועוד 200 מלווים שעל פי הדיווחים יגיעו לפחות משבעים מדינות ברחבי העולם. נתון אבסורדי זה, היה לעיני חברי הכנסת של ועדת הכלכלה בשיבתה מיום שני י"ט שבט תשפ"א. האבסורד הגיעה לכדי כך, שחלק מחברי הוועדה עודדו את מר דודו מלכא, סגן ראש מינהל במשרד התרבות והספורט לדאוג מול משרד הבריאות לאישורים בזמן.

'המודיע' חושף הבוקר, כי בעוד המארגנים מפזרים מסך ערפל ומציינים בהודעותיהם כי קיומה של התחרות מוטלת בספק בשל סגירת המרחב האווירי בישראל והטלת מגבלות קשות על נכנסים ויוצאים, פקידים בכירים במשרד הבריאות מצאו מאחורי הקלעים את הפתרון 'הגאוני': התחרות תתקיים במועדה, וגוף מוביל במערכת הבריאות יקים דוכני בדיקה בנתב"ג וידגום את כל 800 המגיעים משבעים המדינות. ( על פי הערכות אחרות המספר עשוי להגיע ל-900 איש מ-90 מדינות).

גורם בכיר מאוד במערכת הבריאות השותף להסכמה השערורייתית הזו אישר אתמול בפני 'סופר המודיע' כי אכן ייערכו הבדיקות בנתב"ג. לשאלה כיצד מעיזים לעשות כדבר הזה, בשעה שברור שחלק מהנכנסים יקבלו תשובה שלילית בבדיקה לקורונה, אך לא משום שאינם נושאים את הנגיף אלא אך ורק משום שנדבקו בימים האחרונים טרם הגעתם ולכן הבדיקה אינה מזהה אותם כמאומתים. כידוע, הבדיקה מזהה שרידי נגיף לרוב רק מהיום השלישי / הרביעי או לפעמים אפילו השישי ממועד ההדבקה.

התשובה שקיבל היתה כנה ונכונה: נכון, אנחנו מעריכים שאנו עלולים לפספס עד כשלושים אחוז. כלומר מתוך כתשע מאות איש ייכנסו למדינה עשרות ואולי מאות של חולים מאומתים מצודים 'במיטב' המוטציות מרחבי העולם וישיבו את ישראל אחורנית חודשים ויגבו מחיר בחיי אדם, בנפש ומחיר עצום בכלכלה.

כאמור, כדי למנוע זעם ציבורי ההחלטה נעשתה במחשכים ומאחורי הקלעים. יצוין כי העיתון הנפוץ וושינגטון פוסט התייחס בימים האחרונים למקרה דומה באוסטרליה, שעה שגם על מדינה זו יש מגבלות חמורות על המרחב האווירי והיא איפשרה לשחקנים שונים להיכנס לתחומי המדינה, בעוד אלפים מאזרחיה נותרו מחוץ למדינתם וביתם. התקשורת האוסטרלית המקומית קראה לנציגי ארגוני זכויות אדם להתערב בהחלטה להכניס משלחות של כ-1200 שחקנים לאוסטרליה בשעה שכ-37 אלף אזרחים אוסטרלים נתקעו מחוץ לגבולות מדינתם.

מסתבר שאפילו במדינות כמו ארה"ב ואוסטרליה רואים את הדברים בחומרה בשעה שמדינת ישראל הולכת במודע לקראת אסון שאת מחירו ישלמו האזרחים כולם.


 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. נשארו עוד חרדים חולים בארה"ב ?  

  הצחקתם אותי

 2. ואנשים תוהים למה אין אימון במערכת....  (ל”ת)


 3. ואחר כך הם לא מבינים למה לציבור החרדי אין אימון בהם!  


 4. מנחם גשייד על תתפלא  

  יהודי

 5. יבוא קורונה של מתאבקים  

  אבק

 6. שחקנים!!! עובדים עלינו בעיניים. אלו כוחות צבא של עמלקים  (ל”ת)

  לא משוחד

 7. איפוא נעלמו החברים בכנסת  

  יעקוב אשר

  • זה מה שצריך לעשות, אם הידיעה נכונה 

   אמיתי

  • הם אף פעם לא היו 

   פיני

 8. לא חרדי לא מדבק.. איזו כותרת עלובה ומתקרבנת  


 9. פקעקטע ז  


 10. מדינץת חלם, הורסים את החינוך ורק מגדלים שחקנים עם אותם הסכנות!!  (ל”ת)


 11. לפחות תדייקו בנתונים  


 12. מדינת חלם, שעושים עוצר בכל המדינה!  


 13. ח"כ של ג' וגם של ש"ס שווים לכפרות! לא יודעים לעבוד. רק בן גביר!  (ל”ת)

  ואיפה הח"כ?

 14. לבסוף חרדים מתפלשים בעפר רגלי נתניהו  

  אלכס

 15. מדינה  

  ש

 16. בבקשה איפה החכי"ם החרדים??? רק בן גביר יעשה שם סדר!  (ל”ת)


 17. מראה כמה שווים החברי כנסת החרדים=0  

  פיני

;