1. עמוד הבית
  2. מוזיקה
  3. מוזיקה

למה ליפא שמעלצר שר ראפ ברוסית?

שבת מרוממת עברה על העיירה מעז'יבוז' | באחד התיעודים שהגיעו מהמקום, נראה הזמר החסידי ליפא שמעלצר כשהוא שר ראפ ושלצידו מספר נערים מקומיים | צפו

קובי בורנשטיין, ישי ירושלמי, כ"ח שבט תשפ"א 10/02/2021 12:01

צפו בתיעוד ברית המילה במז'יבוז' ברית המילה במז'יבוז' צילום: ישי ירושלמי, בחדרי חרדים

בתיעוד מיוחד של צלם 'בחדרי חרדים' ישי ירושלמי והפך לוויראלי, נראה הזמר החסידי ליפא שמעלצר שר ראפ ברוסית בעיירה מז'יבוז' יחד עם מספר נערים מקומיים.

מאחורי התיעוד עומד סיפור מרגש. בשבת האחרונה התאספו כמה מאות ילדים יהודים מהקהילות היהודיות באוקראינה תלמידי בתי הספר של הרב בלייך שליט"א מקייב, וק"ק תקווה שע"י הרב בקשט, והרב קרוסקל מנכ״ל הקהילה, ובאו לשבות במעז'יבוז לכבוד שבת פרשת יתרו "שבת קבלת התורה" שהיא גם הקריאה בחג השבועות יום פטירתו של הבעש"ט.

בנוסף, 10 ילדים מבתי הספר היהודיים קיבלו על עצמם לבוא בבריתו של אברהם אבינו ע"י המוהל המומחה למבוגרים ר' אהרן וויס ממונורו.

לכבוד המעמד הגיע במיוחד בנו של האדמור מסאטמר מסיגוט, הרה"צ יעקב בער טיטלבוים שליט"א שגם כובד בנתינת אחד מהשמות. הרב הלל כהן מרבני קייב אוקראינה שמארגן את השבתות והסמינרים עבור הנוער באוקראינה, הביא במיוחד לרגל השבת ההסטורית את הזמרים ליפא שמעלצער הרשי וינברגר ויואלי ברוין בכדי לשיר ולשמח את הילדים, ובמטרה לחבר את הילדים לאוירה יהודית.

לכבוד השבת הולחנו שירים חדשים באידיש וברוסית ע"י המלחין החסידי מארה"ב הרשי וינברגר.עוד בנושא:

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. חיים  


    • הבעל שם טוב התהפך בקברו, זוועה!!! (ל”ת)


  2. ליפא לא אמר מילה ברוסית :)  (ל”ת)

    א_מ_נ

;