י"ד תמוז התשפ"ד
20.07.2024
לאחר עשרים שנה

הושלם מהלך האחדות: רבני העיר הקימו מערכת כשרות

לאחר חודשים של הכנה, הושלם השבוע מהלך האחדות בעיר אלעד. תוקם כשרות משותפת לרבני העיר הגאון רבי מרדכי מלכא והגאון רבי שלמה זלמן גרוסמן 

הושלם מהלך האחדות: רבני העיר הקימו מערכת כשרות
רבני אלעד הערב עם ראש העיר צילום: באדיבות המצלם

בשורת האחדות מאלעד. בשעה טובה הושלם מהלך האחדות שהוכן במשך פרק זמן ארוך, עם איחוד הכשרויות בראשותם של רבני העיר, הגרש"ז גרוסמן והגר"מ מלכא.

מדובר בבשורה חשובה לתושבי העיר ולבעלי עסקי המזון באלעד. את המהלך הוביל בברכת הרבנים, ראש העיר הרב ישראל פרוש.

לאחר כעשרים שנה, בהן פעלו בעיר שתי מערכות כשרות של רבני העיר, הגיעו רבני העיר להבנה בצורך להקים מערך כשרות מאוחד, שינוהל על ידי שני הרבנים, ותהיה מוסכמת על כלל התושבים.

הבשורה היא מערכת כשרות אחת שמנוהלת על ידי שני הרבנים, ומוסכמת על כל התושבים, כאשר במקביל ייכנסו מפקחי כשרות נוספים שיפקחו מטעם הרבנים על התהליכים הכשרותיים. במהלך הפגישה בין הרבנים, שהתקיימה במעונו של הגר"מ מלכא, סוכם כי בימים הקרובים יסוכמו הפרטים הסופיים להקמת המערך לכשרות מהודרת בתכלית ההידור, קביעת ההידורים ודרכי הכשרות, כפי הבד"צים החשובים בעולם התורה. על הפרטים המלאים תפורסם הודעה מפורטת בהמשך אי"ה.

המרא דאתרא הגר"מ מלכא שיבח את ראש העיר שפעל לאחדות השורות, "הכי חשוב זה שהגענו לסנכרון מלא בין הרבנים, במטרה להגיע להבנות משותפות. גם אם תהיינה חילוקי דעות, אנחנו יודעים למצוא את הדרך. כי אנחנו משרתים את הציבור, ונדע איך למצוא את הדרך הישרה". הוא הזכיר כי כשמונה למרא דאתרא, הדריך אותו מרן הגר"ע יוסף זצ"ל להעביר את פסיקת ההלכה לכל אחד כפי המסורת שקיבל מאבותיו.

המרא דאתרא הגרש"ז גרוסמן מר כי "בניגוד למה שחשבו, מעולם לא הייתה לנו מחלוקת. שנינו רוצים את הכשרות של העיר, ולפעמים יש חילוקי דעות בעמדות עקרוניות, אך לא הייתה לנו מחלוקת. אנחנו מתפללים שנצליח להקים מערך כשרות מהודר בתכלית ההידור, כפי הכללים הנהוגים בעולם התורה".

ראש העיר הרב ישראל פרוש אמר כי "ברוך ה' הצלחנו לייצב את העיר כלכלית, להביא לפה ישיבות רבות, ולשדרג את חזות העיר. עכשיו אנחנו יוצקים תוכן של אחדות והידור, וזו בשורה חשובה גם לתושבים וגם לבעלי העסקים הרבים בעיר".

הרב מרדכי מלכא אלעד ישראל פרוש

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 1 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד