1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. בחירות 2021

בן גביר לוועדת הבחירות: לפסול את המשותפת ועבאס

עו"ד איתמר בן גביר עתר לוועדת הבחירות המרכזית, בבקשה לפסול את הרשימה המשותפת, את ח"כ מנסור עבאס ואת איבתיסאם מרעאנה מס' 7 במפלגת העבודה מלהתמודד בבחירות לכנסת ה-24 | בן גביר: "הגיע הזמן שייעשה הצדק ותומכי המחבלים ייזרקו מהכנסת"

ארי קלמן, כ"ט שבט תשפ"א 11/02/2021 22:53

מבקש לעשות צדק איתמר בן גביר איתמר בן גביר צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

יו"ר עוצמה יהודית והמועמד ברשימת הציונות הדתית לכנסת, עו"ד איתמר בן גביר, הגיש הערב (חמישי) שלוש בקשות לוועדת הבחירות המרכזית לכנסת: בקשה לפסילת הרשימה המשותפת, בקשה לפסילת רע"מ בראשות מנסור עבאס, ובקשה לפסילת מועמדת מספר 7 במפלגת העבודה, איבתיסאם מרעאנה.

כלל הראיות המוצגות בבקשות הינן חדשות וטרם נבחנו בוועדת הבחירות או בבית המשפט העליון בעבר.

כך לדוגמא בנוגע ליו"ר הרשימה המשותפת איימן עודה, מובאת השתתפותו בכנס של ארגוני הטרור חמאס ופת"ח. בנוסף, מוצגת התבטאות של עודה ביחס למחבלים שזרקו אבנים על חיילי צה"ל, לפיה זורקי האבנים הם "המצפון של העם הפלסטיני".

באשר למנסור עבאס, מובא כי לאחר שבחדשות 12 כינה אסירים בטחוניים מחבלים, ארגוני הטרור פת"ח וחמאס גינו את אמירתו. בעקבות זאת, עבאס התנצל והבהיר כי הם אינם מחבלים, וכי התבלבל בלשונו.

כל זאת, לצד עשרות ראיות נוספות, שייבחנו בשבוע הבא בוועדת הבחירות המרכזית לכנסת ובהמשך בבית המשפט העליון.

יו"ר עוצמה יהודית עו"ד איתמר בן גביר אומר על הגשת הבקשות: "הגשנו הערב לועדת הבחירות מאסה קריטית של ראיות שמצביעות באופן חד משמעי על תמיכתם של חברי המשותפת ורע"מ של מנסור עבאס בטרור ובשלילת זהותה היהודית של המדינה. הגיע הזמן שייעשה הצדק ותומכי המחבלים ייזרקו מהכנסת".

בן גביר הוסיף ביחס לאיבתיסאם מרעאנה כי "יצחק רבין מתהפך בקברו כשהוא רואה מה נשאר ממפלגת העבודה: במפלגה שעודדה התיישבות ועבודה עברית, יושבת כיום מועמדת שלועגת לניצולי שואה וגאה בביזוי מעמד הצפירה ביום הזיכרון. בושה וחרפה".

מוקדם יותר היום, הגיש חבר מפלגת 'העבודה' מעוזיה סגל, לוועדת הבחירות המרכזית בכנסת בשם למעלה מ-50 איש - קבוצת נאמני מפלגת העבודה לדורותיה - "מפא"י" עתירה לפסילת המועמדת מס' 7 ברשימת 'העבודה' - איבתיסאם מראענה, לאור התבטאויותיה המקוממות.

יצוין, כי עד הערב בשעה 22:00 ניתנה האפשרות לעתור נגד מועמדות של מתמודד לכנסת ה-24. ועד כה לא הוגשה בקשה לפסילה נגד איתמר בן גביר שבמערכות הבחירות האחרונות היה במוקד הסערה ביום זה.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. הפוסלים אוהבים ותמיד מבקשים לפסול  

  זרח

 2. היחיד שעושה, ולא רק מדבר = בן גביר. הוי גביר לאחיך.  (ל”ת)


 3. זה לא יקרה בבגץ של היום  (ל”ת)

  צבי

 4. הפעם בן גביר  (ל”ת)


 5. יאאאא בן גביר!!! אלוף אני הפעם רק איתך!!!  (ל”ת)


;