1. עמוד הבית
  2. בריאות
  3. חדשות בריאות

12 נשים בהריון מאושפזות במצב קשה ברחבי הארץ

הפרוייקטור פרופ' אש עדכן היום כי 12 נשים בהריון מאושפזות בבתי החולים ברחבי הארץ לאחר שנדבקו במוטציה הבריטית של נגיף הקורונה

קובי ברקת, ב' אדר תשפ"א 14/02/2021 17:57

בעקבות המוטציה מחלקת קורונה באסף הרופא מחלקת קורונה באסף הרופא צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

בעקבות התפשטות המוטציה הבריטית הקטלנית, 12 נשים בהריון מאושפזות כעת במצב קשה - כך עדכן היום (ראשון) פרוייקטור הקורונה פרופסור נחמן אש בישיבת קבינט הקורונה. 

לדברי אש שנשאל אודות הסכנה של המוטציה לעומת הנגיף המקורי, "קשה לדעת בלי לעשות מחקר שעשוי היטב. אני יודע להגיד שלפי הנתונים יש לנו יותר חולים במצב קשה בגילאי 50-40, ויש 12 נשים בהיריון מתקדם שנמצאות במצב קשה בבתי החולים. להערכתי זה בגלל המוטציה, אבל אי אפשר להגיד בוודאות".

בתוך כך, במרכז הרפואי קפלן עדכנו מוקדם יותר היום כי בבית החולים מאושפזת בטיפול נמרץ כללי יולדת חולת קורונה בת 39 מורדמת ומונשמת. היולדת, שאינה מחוסנת נגד קורונה, הגיעה לבית החולים לפני כיומיים, כשהיא מתלוננת על קשיי נשימה. בשל הידרדרות מהירה במצבה הנשימתי, החליט הצוות הרפואי ליילד את התינוק, וביצע בה קיסרי חירום אתמול, כשהיא בשבוע ה-34 להריונה.

בנוסף, בבית החולים מאושפזת אישה נוספת, בת 29, חולת קורונה בהריון, בשבוע ה-13 להריונה, גם היא אינה מחוסנת. היא הגיעה לפני כשבוע, ובשבוע שעבר הועברה לטיפול נמרץ כללי. בימים האחרונים, חל שיפור במצבה, אך היא עדיין מאושפזת במצב קשה.

ד"ר ילנה קישנבסקי, מנהלת טיפול נמרץ כללי אמרה כי "לצערנו הרב, אנחנו נתקלים שוב בנשים בהריון שהקורונה פוגעת בהן באופן קשה. מצבה של היולדת בת ה-39 הדרדר במהירות רבה, ולכן נאלצנו לבצע בה ניתוח קיסרי חירום, על מנת שנוכל להמשיך ולטפל בה. יחד עם זאת, היולדת עצמה מונשמת ומורדמת, ואנחנו ממשיכים להילחם על חיה. נשים בהריון, בייחוד אלו המצויות בשליש השלישי להריונן, צריכות להתחסן על מנת להקטין את סיכויין לחלות בקורונה ולאפשר להן להשלים את ההיריון בשלום".





הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;