1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. בחירות 2021

חריג: בן גביר הוסיף ראיה לפסילת איימן עודה

בצעד חריג, עו"ד איתמר בן גביר הגיש לוועדת הבחירות המרכזית בקשה להוספת ראיה לבקשת הפסילה לפסילת איימן עודה והרשימה המשותפת זאת בעקבות תחקיר ערוץ 20 שחשף ביום ראשון כי הח"כ קיבל מעטפות כסף מאש"פ | הדיון יתקיים מחר

קובי עוזיאלי, ד' אדר תשפ"א 16/02/2021 07:19

הדיון הגורלי מחר איתמר בן גביר איתמר בן גביר צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

בעקבות חשיפת 'ערוץ 20' ביום ראשון, על כך שיו"ר הרשימה המשותפת, איימן עודה, קיבל במהלך ביקור בפריז מעטפות של 20,000 דולר מאש"ף כתרומה לקמפיין הבחירות של מפלגת חד"ש, הגיש לוועדת הבחירות המרכזית לכנסת יו"ר עוצמה יהודית ומועמד הציונות הדתית לכנסת, עו"ד איתמר בן גביר, בקשה להוספת הפרסום ב'ערוץ 20' כראיה נוספת לבקשת הפסילה נגד עודה, זאת בהמשך לבקשה שהגיש לפסול את כלל הרשימה המשותפת ואת עודה העומד בראשה.

בבקשה מציין בן גביר יחד עם עו"ד חנמאל דורפמן כי "נוכח העובדה שהדברים פורסמו רק אמש, לא ניתן היה להגישם במסגרת הבקשה שהוגשה".

גם בבקשה המקורית שהוגשה לוועדת הבחירות מובאות ראיות רבות וחדשות נגד עודה בגין תמיכתו בטרור. כך למשל מובא כי עודה השתתף לפני כחצי שנה בכנס של פת"ח וחמאס.

בנוסף, מובא כי באירוע שנערך ב-04/12/20, עשרות מחבלים יידו אבנים לעבר כוחות צה"ל ומג"ב, ואף ניסו לגלגל סלעים גדולים וצמיגים בוערים מהרכסים השולטים אל עבר ציר אלון, תוך סיכון חייהם של הנוסעים בציר. כוחות הביטחון מנעו את חסימת הציר על ידי מפרי הסדר, והגיבו באמצעים לפיזור הפגנות. כתוצאה מכך נהרג אחד המחבלים בן ה-14. בתגובה לכך, העלה עודה פוסט בדף הפייסבוק שלו, בו כתב כי זורקי האבנים הללו הם "המצפון של העם הפלסטיני". עודה הוסיף כי "לא יהיה קיום לכיבוש שנלחמים בו ילדים כאלו, וכי הדם שלו לא נשפך לחינם אלא מצטרף לשיירת השאהידים שבדם הטהור שלהם תשוחרר פלסטין לבסוף".

עו"ד איתמר בן גביר מסר כי "איימן עודה הוא תומך טרור מובהק. עודה לא מנסה להצניע את החיבוק שהוא מעניק למחבלים ואת האהדה שלו לחיזבאללה והחמאס. העובדה שנבחר ציבור מקבל כסף למימון קמפיין הבחירות שלו מארגון טרור הפועל נגד המדינה בה הוא מכהן כחבר כנסת היא טירוף שאף מדינה נורמלית לא יכולה לאפשר".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. כל ילד [ימני או שמאלני] מצפת ועד באר שבע, יודע בדיוק מה יפסקו השופטים. אז למה לשחק את המשחק?  

  וַיְקַו לְמִשְׁפָּט וְהִנֵּה מִשְׂפָּח לִצְדָקָה וְהִנֵּה צְעָקָה

 2. איתמר בן גביר פוסל את אימן עודה  

  מוטי זועם

 3. אלוף איתמר!! אתה מלך!  (ל”ת)


 4. יודעי דבר: עו''ד בן גביר מביא עמו 2 מנדטים. כל תושבי חברון ועוד הרבה התנחלויות יצביעו למפלגתו  

  ליפעס ברודער

 5. למה איימן עודה בכנסת ובן גביר לא??? הזוי!!!!!!!!  

  א

 6. אמת!!!!!!  (ל”ת)

  ש

;