1. עמוד הבית
  2. בחצרות
  3. היכלי הישיבות

ראש הישיבה: "לבטל איסוף הכספים בבתים"

פורים תשפ"א בצל הקורונה: ראש הישיבה הגרי"ג אדלשטיין נשיא מועצת גדולי התורה בהוראה לראשי הישיבות: "ראוי לדאוג שבחורי הישיבות לא יסתובבו כלל בפורים, ורק להוסיף בלימוד התורה ובכך נינצל מהמגיפה" | במענה לקריאתו של הגרי"ג, בישיבות רבות הודיעו כי השנה יבוטל איסוף הכספים בבתים

משה ויסברג, ד' אדר תשפ"א 16/02/2021 08:36

פורים בצל הקורונה הגרי"ג אדלשטיין בפורים הגרי"ג אדלשטיין בפורים צילום: שוקי לרר\

לקראת ימי הפורים הבעל"ט פנו ראשי ישיבות רבות מכל רחבי הארץ לראש הישיבה הגרי"ג אדלשטיין לקבל את ההוראות לבני הישיבות כיצד לחגוג את ימי הפורים מתוך שמחה מצד אחד, ושלא ייגרם נזק מהצד השני.

ראש הישיבה הורה כי השנה ראוי עוד יותר מכל שנה שכל ראשי הישיבות ידאגו שתלמידי הישיבות יישארו בימי הפורים בישיבה וילמדו, ולא יסתובבו בבתים כלל גם לא בעת סעודת פורים. בפורים ראוי להוסיף הרבה בלימוד התורה וזה הזכות היחידה שתגן להינצל מהנגיף. ובכך שלא יהיו יותר חולים, יוכלו לפתוח את זמן קיץ כרגיל ללא שום הגבלות.

הגר"ג אדלשטיין אמר עוד כי ימי הפורים הם זמן מסוגל לזכות לקבלת התורה ולמעלות הרוחניות. לכן חובה גדולה להתחזק בימים אלו בלימוד התורה כי רק על ידי כך ניתן לזכות למעלות העליונות. וידוע כי אלו שעוסקים בתורה בפורים יש להם הצלחה וסייעתא דשמיא בכל ימות השנה, כי זכות התורה היא יותר מכל הזכויות, והתורה נותנת הצלחה בכל העניינים, בפרט בזמן שיש ניסיונות וקשה יותר ללמוד, אם מתגברים ומשתדלים לעסוק בתורה למרות הניסיונות, זה נותן זכויות גדולות מאד.

לאחר הוראת ראש הישיבה הודיעו ישיבות רבות שמבטלים את איסוף הכספים בבתים בשנה זו, והוספת סדרי לימוד מיוחדים בליל פורים וביומו, וכן סדרי לימוד מיוחדים לאברכים. שזו תהיה הזכות שתגן על עם ישראל מהמגיפה שנמצאת בעולם כבר שנה שלמה וכילתה רבים רבים מעם ישראל וביניהם כמה מגדולי ישראל זצ"ל.

סדרי לימוד מיוחדים יתקיימו השנה בישיבות רבות כפוניבז', עטרת שלמה, אורחות תורה, אור ישראל, תורה בתפארתה, נחלת הלווים, בית מדרש עליון, רינה של תורה בכרמיאל, מיר ברכפלד ועוד עשרות ישיבות ברחבי הארץ כאשר בישיבות אלו יתקיים איסוף הכספים בדרך הטלפון ובמכתבים, כאשר ברור שיש עדיפות לפעולה בדרך זו שבה אין כל חשש.

בדבריו הורה ראש הישיבה להורים לפקוח עין על ילדיהם מכל הגילאים, שלא יסתובבו כלל ברחובות הערים בימי הפורים, ובפרט בליל הפורים דבר הגורם למכשולות רבות ודרדור חמור המשפיע על כל השנה. כאשר מלבד הסכנות הגשמיות שיש השנה יותר מבכל שנה, הסכנות הרוחניות גדולות מאוד לעתיד הילדים.

ראש הישיבה אמר והוסיף: "ואשרי חלקם של כל אלו שיקיימו סדרי הלימוד בישיבות הקדושות. ובזכות כך נזכה לראות בישועת השי"ת במהרה בימינו אמן".  

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;