1. עמוד הבית
  2. בריאות
  3. חדשות בריאות

לפני השלג: אלפי שמיכות ורדיאטורים חולקו לקשישים

לפני בוא גל הקור והסערה שהחלה אתמול, בוצע מבצע חלוקה ענק בסיוע עשרות מתנדבים ועובדי חברות עמידר ועמיגור ובעלות כוללת של כמיליון דולר שנתרמו על ידי הקרן לידידות

שימי פרקש, ו' אדר תשפ"א 18/02/2021 17:41

מרגש החלוקה בבית שמש החלוקה בבית שמש צילום: יח"צ

אלפי שמיכות, רדיאטורים, כרבוליות, צעיפים ותאורות חירום, חולקו בימים האחרונים לכעשרת אלפים קשישים המתגוררים בדיור הציבורי בכל רחבי הארץ, בכלל זה אף בערים החרדיות, לפני בוא גל הקור והסערה שהחלה אתמול. מבצע החלוקה בוצע בסיוע עשרות מתנדבים ועובדי חברות עמידר ועמיגור ובעלות כוללת של כמיליון דולר שנתרמו על ידי הקרן לידידות.

במסגרת המבצע, המתנדבים ביקרו בבתיהם של הקשישים, תוך שמירה על כל הנחיות הריחוק, והעניקו לכל קשיש ״ערכת חורף״, לצד החפצים הכלולים בערכה, הוענקו לכל קשיש אף תווי קנייה לצורך הצטיידות. יצויין כי עקב גל הקור הנוכחי, עשרות קשישים נאלצים לבחור בין חימום ביתם לרכישת מזון, תרופות ומוצרים בסיסיים. יתר על כן, הסגר השלישי אף מחריף את הקושי כאשר אל המחסור מתווספת גם הבדידות. לאור זה, המתנדבים ניצלו את ההזדמנות כדי להפיג את בדידותם של הקשישים ולשמחם.

נשיאת הקרן לידידות, יעל אקשטיין, מציינת כי "בחודשי החורף ולאחר חודשים רבים של הסתגרות בבתים בשל משבר הקורונה, מצוקת הקשישים מחריפה ואף הופכת מסוכנת ממש כאשר רבים מהם נאלצים לעמוד בפני בחירה בלתי אנושית בין חימום הבית, קניית מזון או תרופות. בשיתוף עם מחלקות הרווחה ברשויות, חברות משכנות ובזכות תורמים נדיבי לב ומתנדבים אנחנו מבקשים להגיע לקשישים הנזקקים ביותר ולהבטיח כי הם עוברים את החורף בשלום".
 
"מדובר בשיתוף פעולה מבורך עם הקרן לידידות. אני מודה לעובדי הקרן, לעובדי עמידר ולמתנדבים על האפשרות לשמח את הדיירים בתקופה מורכבת זו" מסר יו"ר חברת עמידר, יאיר זילברשטיין.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. הקרן לידידות מה היא עושה באתר חרדי - חוסר אחריות  (ל”ת)


    • גר עך הקרח 

      דויד

;