1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. קורונה

זעם בקנדה בעקבות העיכוב בהגעת החיסונים

הקנדים זועמים על ראש הממשלה שלהם בעקבות העיכוב בהגעת החיסונים. הזעם מביא את ג'סטין טרודו לשפל תמיכה. רק 43% מהאזרחים מאמינים כי יחוסנו עד ספטמבר כהבטחתו של ראש ממשלתם

יענקי פרבר, י' אדר תשפ"א 22/02/2021 08:04

ראש הממשלה מאבד תמיכה אילוסטרציה אילוסטרציה צילום: unsplash

אזרחי קנדה כועסים על הממשלה בעקבות העיכובים בהגעת החיסון נגד הקורונה, עד כדי כך שהזעם מתחיל לפגוע במחנה הליברלי בסקרים, כך עולה מנתונים טריים של חברת 'איפסוס'. מהסקר החדש עולה כי 71 אחוז מהקנדים כועסים על כך שקנדה נמצאת מאחורי מדינות כמו ארה"ב ובריטניה בכל הקשור לקצב הפצת החיסונים לקורונה.

נוסף על כך, רק 43 אחוז מאמינים כי קנדה תגיע לתאריך עליו ראש הממשלה ג'סטין טרודו הצביע, תאריך בו לכל קנדי ​​שרוצה חיסון יהיה עד ספטמבר.

הדבר מביא לתסכול גדול בקרב האזרחים הקנדיים. "הליברלים והשמרנים, לכל דבר ועניין קשורים כרגע. לליברלים יש יתרון קל", אמר דארל בריקר, מנכ"ל איפסוס, בראיון ל'גלובל ניוז'.

הוא הוסיף ואמר כי "הדבר נובע ישירות מדאגותיהם של אנשים מפני חיסונים. אז נושא החיסון, במקום להיות חיובי לממשלה - כפי שאני חושב שהרבה אנשים ציפו שזה יהיה - הפך לשלילי". לדבריו, "הממשלה אינה עומדת בציפיות הראשוניות של הקנדים מתי הם יחוסנו. הם לא יכולים להשיג מספיק חיסונים כדי לענות על הביקוש העצום". אמר בריקר.

הממשלה נאלצה להתמודד עם עיכובים באספקת שני החיסונים שאושרו, פייזר ומודרנה בתחילת פברואר. בעוד פייזר הגדילה מאז את הייצור, ושני היצרנים מתעקשים שהם בדרך לעמוד במועדי המסירה, הקנדים שבעו מחדשות והבטחות לגבי העיכובים, והחלו לראות ספקנות בהבטחות הפצת חיסונים.

"הם ספקנים ממש כרגע לגבי כל הבטחה שמובטחת לגבי חיסונים - כמה ומתי. הם פשוט לא באמת מאמינים להרבה מזה כרגע". אמר דארל בריקר.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;