1. עמוד הבית
  2. מחשבים ואינטרנט
  3. אונליין

הודעת SMS מסעירה את נמעניה שחוששים מפני פעילות זדונית

"בכרטיסך המסתיים בספרות **** קיימת הרשאה פגת תוקף". זוהי הודעת SMS שמסעירה את נמעניה בימים האחרונים שחוששים מפני פעילות זדונית

קובי עוזיאלי, י' אדר תשפ"א 22/02/2021 09:26

שימו לב אילוסטרציה אילוסטרציה צילום: unsplash

ביום שישי האחרון, ער"ש זכור, נשלחה בתפוצה רחבה הודעת SMS שעוררה שיח ודאגה בקרב המקבלים אותה.

ההודעה אשר נשלחה כללה את 4 הספרות האחרונות של כרטיס האשראי של מקבל ההודעה ועדכון כי קיימת הרשאה פגת תוקף לבית העסק הפניקס.

במידה והנמען רוצה לאפשר לבית העסק לחייה את הכרטיס בעתיד, עליו להשיב את הספרה "1" בהודעה חוזרת.

במידה ולא יתקבל מענה ממקבל הודעת ה-SMS, ההרשאה לבית העסק תיחסם וניתן יהיה להסיר אותה באתר + קישור לעמוד הרלוונטי באתר.

ההודעה שהסעירה את הנמענים שלה

 

רבים שקיבלו את ההודעה חשדו כי מדובר בניסיון הונאה או פישינג, חלקם מהסיבה שהרשאות חיוב כאלו בדרך כלל מתבצעות באופן אוטומטי וחלקם כי נראה היה להם מעט מוזר לקבל הודעה כזו מישראכרט.

מבדיקה שנעשתה נראה כי מדובר בתקלה בישראכרט אשר נמצאת בטיפול ובסיומה מקבלי ההודעה השגויה יקבלו הודעת תיקון ועדכון. כך שלא מדובר בפעילות זדונית.

בחברת אבטחת המידע ESET ישראל מוסרים כי: "טוב לראות שהשיח היום כבר עלה שלב, מי שמקבל הודעה שנראית מעט תמוהה, כבר יודע להעלות ספק ומודע לקיומן של הונאות רבות ברחבי הרשת. היום המודעות כבר התחזקה ואנחנו יכולים להסיק מכך שגם התוקפים יהיו עוד יותר מתוחכמים בעתיד.

כאשר יש ספק לגבי הודעה או מייל שקיבלתם, היכנסו עצמאית לאתר החברה ששלחה לכם את המייל ובידקו שם האם קיים עדכון רלוונטי עבורכם. תוכלו גם להתקשר למוקד השירות ולבדוק זאת בשיחה טלפונית". כך נמסר מטעם החברה.

 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;