1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. ביטחון

קטין יהודי נאשם: השליך רימוני הלם לבתים פלסטיניים

השלכת רימוני הלם, יידוי אבנים ושימוש בחפץ חד: בן 17 מהשומרון נאשם היום בביצוע פשע שנאה נגד פלסטיניים בכפר סרטא | בפרקליטות דורשים להאריך את מעצרו של הצעיר עד לתום ההליכים | חשודים נוספים שהיו שותפים למעשים טרם נתפסו

אבי גדלוביץ', י"א אדר תשפ"א 23/02/2021 12:23

'פשע שנאה' מעצר נער גבעות, ארכיון מעצר נער גבעות, ארכיון צילום: הדס פרוש, פלאש 90

פרקליטות מחוז מרכז הגישה היום (שלישי) כתב אישום לבית המשפט המחוזי מרכז לנוער נגד תושב השומרון, שהיה בן 17 בעת ביצוע העבירות, בגין פשע שנאה שביצע בכפר הפלסטיני סרטא. הקטין, כך על פי כתב האישום, השליך רימוני הלם לעבר בתים פלסטיניים ויידה אבנים מה שגרם לפציעתם של מספר בני אדם.

כתב האישום מכיל אישומים של קשירת קשר לפשע מתוך מניע גזענות או עוינות כלפי ציבור, פציעה בנסיבות מחמירות בצוותא מתוך מניע גזענות או עוינות כלפי ציבור, נשיאת נשק בצוותא, ניסיון להרוס נכס בחומר נפיץ בצוותא, חבלה במזיד לרכב בצוותא מתוך מניע גזענות או עוינות כלפי ציבור, היזק בזדון לרכוש בצוותא מתוך מניע גזענות או עוינות כלפי ציבור, החזקת סכין שלא למטרה כשרה מתוך מניע גזענות או עוינות כלפי ציבור והפרת הוראה חוקית.

על פי כתב האישום, שהוגש על ידי עו"ד רועי רייס, הנאשם קשר קשר עם כשבעה אחרים שזהותם אינה ידועה כדי לפגוע בערבים פלסטינים באשר הם, ולפגוע ברכושם.  במסגרת הקשר, ב- 4.1.21 לפנות בוקר הגיעו הנאשם וחבריו לכפר הפלסטיני סרטא שבאזור יהודה ושומרון, כשהם רעולי פנים וראש, והתמקמו בסמוך לארבעה בתים ושלושה כלי רכב פלסטיניים, כשהם מצוידים בשני רימוני הלם, המצויים ככלל בשימוש כוחות הביטחון, באבנים גדולות ובחפץ חד.

כפי שעולה מכתב האישום, הנאשם והאחרים שאיתו בחנו את השטח במשך מספר דקות, ונערכו בו. באותה עת שהו ולנו בארבעת הבתים, השייכים לארבע משפחות פלסטיניות,  גברים, נשים, מבוגרים וקטינים (לרבות רכים בשנים) פלסטינים. 

אז, ביצע הנאשם, יחד עם האחרים, פשע שנאה, בו יידו ופוצצו רימוני הלם על שני בתים, יידו אבנים גדולות רבות על ארבעת הבתים ושמשות חלונותיהם, יידו/חבטו אבנים גדולות על שלושת כלי הרכב וחלונותיהם, וניקבו צמיגי שניים מכלי הרכב.

כתוצאה מהמעשים, פלסטיני בן 61 נפצע במצחו משברי זכוכית ופונה על ידי משפחתו לקבלת טיפול רפואי; פלסטינית בת 17 חשה במצוקה נפשית קשה, תחושת סחרור והכרה מעורפלת בעקבות פציעת אביה בפרט והתרחשות האירוע בכלל ופנתה עם אביה לקבלת טיפול רפואי; פלסטינית הרה נוספת חשה ברע למשך ימים ארוכים ופנתה לקבלת טיפול רפואי; רבים מבני ארבע המשפחות ובייחוד קטינים סבלו מבהלה ופחד, ורכוש רב נהרס וניזוק.

לאחר סיום מעשיהם, נמלטו הנאשם והאחרים מהמקום. את פשע שנאה זה, ביצע הנאשם תוך הפרת מעצר בית מלא בו היה נתון. בנוסף, מספר חודשים קודם לכן, הפר הנאשם את מעצר הבית המלא בו היה נתון. עם הגשת כתב האישום, הגישה הפרקליטות גם בקשת מעצר עד תום ההליכים.

פרקליטו של החשוד, עו"ד משה פולסקי הגיב מבית המשפט לכתב האישום: "כתב האישום מתאר הרבה מאד פירוטכניקה ומעט מאד בשר, לפרקליטות נח לצייר כאילו מדובר באירוע חמור, זה אירוע שלא נראה שנגרם נזק משמעותי לרכוש, ובטח לא לגוף".

"הפירוטכניקה והבלאגן של הפרקליטות סביב התיק מתאימה יותר לאווירת פורים, אנו בטוחים שהנאשם ישתחרר מהר מאד לביתו, והתיק הזה יסתיים בצורה הרבה יותר מינורית", הוסיף.

 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. בנים לא אמון בם.  

    שריר

    • אותך קודם על תמיכה באויב ושנאת אחים (ל”ת)


  2. טרוריסט לכל דבר - להרוס את ביתו  

    יטרוריסט

;