1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. קורונה

חוקרי האונ': צפויה עלייה משמעותית בתחלואה

חוקרי האונ' העברית מודאגים. בדו"ח חדש שהם מפרסמים הם טוענים כי צפויה עלייה משמעותית בתחלואה בעקבות פתיחת המשק. בנוסף הם צופים עלייה בתחלואה בגילאי 40-49

קובי ברקת, י"א אדר תשפ"א 23/02/2021 13:43

בעקבות פתיחת המשק בדיקות קורונה בדיקות קורונה צילום: Yossi Aloni/Flash90

על רקע הבלימה במגמת הירידה בתחלואה, חוקרי האוניברסיטה העברית והדסה, המנטרים באופן יומי את מצב התחלואה בישראל, פרסמו היום (שלישי) דו"ח חדש, שנשלח למל"ל לפיו צפויה עלייה משמעותית במספר החולים, זאת בעקבות פתיחת המשק.

בדו"ח צוין כי השבוע נעצרה הירידה במקדם ההדבקה - כשבועיים לאחר השלב הראשון בפתיחת המשק. הפתיחה האחרונה צפויה להוביל לשינוי נוסף.

"החלה ירידה משמעותית בעומס בבתי החולים, המתבטאת בירידה במספר החולים הקשים באשפוז, הנובעת מהתחסנות האוכלוסייה העיקרית המועדת לאשפוז בני מעל 50", מציינים מחברי הדו"ח, ולדבריהם בעת הקרובה צפויה מגמה זו להמשך, תוך שיפור שרידות החולים – בעיקר עקב שינוי תמהיל הגילאים של החולים, שינוי הנובע מהתחסנות האוכלוסייה.

מחברי הדו"ח צופים כי במהלך שבוע הבא, עשוי מספר החולים הקשים באשפוז לרדת לסביבות ה-500-700 מאושפזים בבתי החולים.

כמו כן, בעת הקרובה, התרומה לתחלואה הקשה מבני 40-49 צפויה להמשיך לגדול. בבני גיל זה יש עלייה כמעט רצופה, מזה כחודשיים, במספר האשפוזים. 

בגילאים האלו ובגילאים צעירים יותר (20-40) יש חשיבות גבוהה להתחסנות, במיוחד של הורים (ועובדי הוראה), למניעת הדבקה נרחבת של ילדים.

עם זאת, הם מציינים כי פתיחה מלאה של המשק צפויה להוביל לעלייה בתחלואה קשה במהלך חודש מרץ. לפיכך, מומלץ לבצע פתיחה מבוקרת שתאפשר ניטור מצב התחלואה ומניעת התפתחות גל תחלואה נוסף. בנוסף, מומלץ לבחון שינוי מדיניות בדיקות בחשיפה של מתחסנים, בכדי לבדוק ישירות את יכולת ההדבקה שלהם.

על המסמך חתומים, כמו במסמכים הקודמים - פרופ' ינון אשכנזי, פרופ' דורון גזית ופרופ' נדב כץ ממכון רקח לפיזיקה יחד עם פרופ' רונית קלדרון-מרגלית ופרופ' רן ניר-פז מבית הספר לבריאות הציבור ורפואה קהילתית באוניברסיטה העברית בירושלים ומבית חולים הדסה, יחד עם ד"ר הילה דה-ליאון מ-INFN-TIFPA באוניברסיטת טרנטו (איטליה).

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. כל זמן שהחרדים בארץ, הקורונה בארץ...  

  שריר

  • לכן בברזיל והודו שיאי קורונה (ל”ת)

   אבי

 2. רשעים. לא תפחידו אותנו. הכל מזימה מתוכנן וטיפש מי שלא רואה את זה  

  תגידו לי מאיפה אתם יודעים??

 3. כתבה  

  שמעי

 4. שאחרי כמה חודשים שהנוגדנים מהחיסון ירדו אז הגוף יתחיל לתקוף את עצמו.  

  ברור..בדיוק מה שהרב אשרוב אמר

;