1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. בחירות 2021

חשיפה: השר מהליכוד מתחייב לשתף פעולה עם נציג הרפורמים בכנסת

בעוד בנציגות החרדית בכנסת קיים חשש כבד מהנציג הרפורמי שייכנס בקרוב לכנסת דרך מפלגת העבודה וביהדות התורה אף שוקלים להציב בחזית את החשש מפני חוקים רפורמיים, השר מהליכוד אמר בשיחת זום כי הוא מתחייב לשתף פעולה עם נציג התנועה הרפורמית בכנסת

ארי קלמן, י"א אדר תשפ"א 23/02/2021 15:14

"רובם חושבים כמוני" גלעד קריב גלעד קריב צילום: יונתן זינדל / פלאש 90

חשיפה: מועמד מפלגת העבודה. גלעד קריב, מראשי ארגוני הרפורמים מצליח לעורר חשש בקרב הנציגות החרדית, קריב שובץ במקום הרביעי במפלגת ׳העבודה׳ ומקומו בכנסת הבאה מובטח, הגדילו לעשות ביהדות התורה, שם שוקלים להציב בחזית את החשש מהפעילות של קריב בכנסת כדי לחזק את התמיכה בהם.

אלא שנראה כי מי כיום הוא שותף של החרדים בקואליציה, דווקא מברך על בואו של קריב בכנסת. כזה הוא השר צחי הנגבי מהליכוד שקורא לשיתוף פעולה עם הנציג הרפורמי, שהוא אף מצהיר כי להם דעות משותפות בנושא הפלורליזם ביהדות.

השר הנגבי מהליכוד השתתף השבוע בפאנל בחירות שנערך על ידי מכון על משמר הכנסת מבית התנועה המסורתית, שם הוא נשאל על ידי המראיינת העיתונאית נעה לנדא מ'הארץ' על דעתו בנושא והנגבי השיב תשובה שלבטח תעורר על זעמם של החרדים.

השר הנגבי הציג מה הוא עושה כחבר כנסת וכחבר הממשלה: "כשהבעיה של פלורליזם עולה ונידונה, אני מספר להם על הניסון האישי שלי" כשהוא משתף את צופי הזום הסגור כי חמיו התגייר בגיור רפורמי כדי להינשא, דבר האסור על פי ההלכה.

"מה שאני מרגיש על פלורליזם זה שחמי התגייר בגיור רפורמי, וזו הסיבה שאני כל כך מעריך את מה שעושים הרפורמים כדי לחבר את היהדות לאלה שרוצים להיות חלק מהיהדות, הם עושים את זה אפשרי", אמר הנגבי.

עוד הוסיף השר הליכודניק: "זו הדרך שאני מנסה להדריך את חברי, וגם במפלגה שלי, וגלעד קריב ציין , במפלגה שלנו יש מגוון דעות". הנגבי הפתיע ואמר כי  "אני אומר לו שהרוב של חברי הליכוד ורוב הבוחרים, המון נציגים של הליכוד בכנסת ובממשלה לא מרגישים שונה ממני", דהיינו תומכים ברפורמים.

השר הנגבי הודה, "אולי אנחנו עושים פחות רעש, ואגיד שלפעמים ההחלטות מתקבלות משיקולים פוליטיים", אבל הוא פנה לנציג הרפורמי הרשמי שייכנס בקרוב לכנסת, גלעד קריב ואמר: "אל תאבד תקווה, בלי הדרך הפוליטית שלך שהם כמוני, אל תאבד תקווה, אחרי הבחירות נעבוד יחד כדי שעוד ועוד קהלים יבינו שצריך פלורליזם בתוך היהדות".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. חסידי גור שצועקים עמלק לכל מי שלא חושב כמוהם הם הרפורמים האמיתיים  

  בלינדה סברסקי

  • טיפש! אני ספרדי ורחוק מחסידי גור כרחוק מזרח ממערב אבל לדמות את החסידים לרפורמים?! חסר לך קצת רגש לתורה! (ל”ת)


 2. ברגע האמת ...... סב"ג ....... סמוטריץ בן גבירררררררררררר  (ל”ת)

  S

 3. נו איפה ליצמן?????  


 4. הוא צודק. לחרדים אין מונופול על היהדות. אפילו שהם חושבים כך. אבל המציאות לא מתאימה את עצמה לגחמות החרדים. יש עוד אנשים בסביבה. תתפלאו.  (ל”ת)

  מתנגד לגישה הרפורמית אבל:

  • ברור , אבל להורא עולם יש מונופול על עולמו והוא קבע את הכללים בתורה ובה הוא קבע "זאת התורה לא תהיה מוחלפת" (ל”ת)


 5. חרדים  

  ישראל

;