1. עמוד הבית
  2. בחצרות
  3. תנצב"ה

בד"ה: השתקן של מאה שערים הלך לעולמו

הלך לעולמו הרה"ג רבי שלמה יודלביץ זצ"ל, משוק מאה שערים בירושלים שכל חייו המית עצמו באהלה של תורה וסבל ייסורים קשים ומרים והבוקר נפטר בגיל 71

משה ויסברג, י"א אדר תשפ"א 23/02/2021 15:12

התייסר בייסורים הרה"ג רבי שלמה יודלביץ זצ"ל הרה"ג רבי שלמה יודלביץ זצ"ל צילום: יוחנן לוסטיג

ברוך דיין האמת: בירושלים הלך לעולמו הרב הגאון רבי שלמה יודלביץ זצ"ל משוק מאה שערים בירושלים, שנפטר לאחר שנות ייסורים קשים ומרים והוא בן 71 בפטירתו.  

רבי שלמה זצ"ל נולד בירושלים בי"ד אב תש"ט לאביו הרב אברהם יצחק יודלביץ זצ"ל, נכד הגאון הצדיק רבי שמואל אהרן יודלביץ זצ"ל

המנוח זצ"ל היה חתן הרב מרדכי בוקרצקי זצ"ל.  

תושבי מאה שערים עמם שוחחנו מעידים על דמותו ומספרים ל'בחדרי חרדים': "היו רואים אותו עומד שעות ארוכות בתפילה, כאשר כל מילה נשמעת ממנו במתון בהברה מדויקת ובנעימה מיוחדת מילה במילה, כל עצמותי תאמרנה".

"חביבות מיוחדת הייתה לו אצל צדיקי ירושלים שראו בו עובד ה' נפלא, שהתייסר בייסורים שאין לו בעולמו אך ורק עבודת ה'", הוסיפו.  

התהלך כל ימיו בצניעות ובענוות חן, והסתיר את ייסוריו הרבים ועל פניו נראו תמיד בת שחוק, הוא היה מופלא בשתיקתו וכל פעם היה מתעטף בשתיקה.

את מקום תפילתו קבע בבית הכנסת בעל התניא חב"ד ממול ביתו ובשנים האחרונות לא יצא מביתו עקב חולשתו. לפני מספר שבועות התמוטט בביתו ולאחר שאושפז בבית החולים התגלה המחלה הנוראה בגופו והיום השיב את נשמתו ליוצרה.

מסע הלוויתו יצא היום מביתו ברחוב חברת משניות 6 בשוק מאה שערים בירושלים להר המנוחות שם נטמן.  

בהלווייתו רבת המשתתפים של ציבור גדול של בני הישיבות ותושבי מאה שערים, שמלאו את רחובותיה של שכונת מאה שערים, השתתפו רבים שבאו לחלוק למנוח הדגול את כבודו האחרון. הספידו הגאון רבי אהרן פישר רב שכונת זכרון משה.

תהא נשמתו צרורה בצרור החיים. 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. אח של הרב שפסל ודוד של רבי בנימין הצדיק  (ל”ת)


  2. מידי הרבה פרטים אישיים נא לצנזר.  


  3. ברוך דיין האמת היה צדיק יסוד עולם  (ל”ת)

    יוסי

;