1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. קורונה

הרב וואזנר בעד: תוצאות החיסון הם נפלאים

בניגוד לאחיינו גאב"ד זכרון מאיר שהטיל ספקות בחיסונים, בנו של בעל 'שבט הלוי' זצ"ל יוצא במילים חריפות נגד מתנגדי החיסונים "המתנגדים וגרורותיהם" וקובע: "מצווה וחובה גמורה על כל אחד לשמוע לדעת תורה"

קובי עוזיאלי, י"א אדר תשפ"א 23/02/2021 20:38

נמשך המאבק במתנגדים הספד במלאות השבעה בשבט הלוי הגרב"צ הלוי וואזנר צילום: שוקי לרר

על רקע המאבק במתנגדי חיסונים, הפועלים באמצעות הפצת מידע כוזב שמטרתו לזרוע בהלה ולחבל במבצע החיסונים, פסק הלכה משמעותי במיוחד מתפרסם על ידי הגאון בן ציון יעקב הלוי ואזנר  – אב"ד 'שבט הלוי' בעיר בית שמש ובנו של פוסק הדור הגאון רבי שמואל הלוי ואזנר זצוק"ל.

פסק ההלכה מקבל משנה תוקף בשל העובדה שהגרב"צ הלוי ואזנר, נמנע עד לא מכבר לתמוך במבצע החיסונים, אולם כעת מפרט בפסק הלכתי מנומק את הסיבה בגינה שינה את דעתו ואף תוקף בחריפות את מפיצי מידע הכזב אודות החיסונים.

"על דבר ספק אם לקחת זריקות חיסון הקורונה, הנה מתחילה יעצנו להימנע כי אז עדיין היו החיסונים חסויים וחסרי ניסיון, ועל פי התורה - הכלל שכל מחלה ורפואה שאינם נראים ולא עמדו בניסיון, לא תגע בו יד רופא לרפאות. ברם עכשיו שברוב רחמי השם, נתגלו וכנראה ניתנה רשות שמיים לרפאותם, עד שרוב רופאי העולם ממליצים לקחתם ומיליוני אנשים שלקחוהו ניצלו, וכן מעידים אנשי שלומנו יראי השם, חברי הצלה, שתוצאות החיסון הם נפלאים.

"נוסף על כך מעשה רב הלוא המה מעשי רוב גדולי ומנהיגי ישראל שליט"א שהתחסנו, ולא עוד אלא מורים כן לאחרים. מעתה, חובה גמורה מוטלת על כולנו ללכת בדרכם. הן מטעם 'ונשמרתם מאוד לנפשותיכם' והן מטעם 'ועשית על פי הדבר אשר יורוך'".

"והמתנגדים וגרורותיהם לא די שדינם כעם הארץ, אלא כשופכי דמים וכהלכה פסוקה בשם הירושלמי והרמב"ם שחייב כל אדם להכניס עצמו אפילו בספק סכנה כדי להציל אחרים, כל שכן שלא לעשות ולפרסם ההפך רחמנא ליצלן".

"סוף דבר, 'שאל אביך ויגדך זקניך ויאמרו לך' מצווה וחובה גמורה על כל אחד לשמוע לדעת תורה ולהתחסן, וכל שכן להתרחק אף מספק גרם המחלה והדבקה לקרוביו ולזולתו".

את מכתבו חותם הגאון רבי בן ציון הלוי ואזנר בתפילה ש"יקויים בנו מנע מגפה מנחלתך, והסירותי מחלה מקרבך, ונזכה כולנו לחיים טובים וארוכים, גאולה שלמה בקרוב אמן כן יהי רצון. הכותב וחותם מייחל ומצפה לחסדי ורחמי השם, בן ציון יעקב הלוי בלאאמו"ר הגאון בעל שבט הלוי זצ"ל".

יצוין כי אחיינו הגאון הרב יוסף בנימין הלוי וואזנר, שמונה לפני כשבועיים בהלווית אביו בעל 'מחשבת הלוי' זצ"ל, לגאב"ד זכרון מאיר וראש ישיבת חכמי לובלין, הטיל ספקות בחיסונים ואף הפיץ קונטרס שלם בעניין.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. אם כך אז למה הרב יעקב מאיר שטרן והרב משה שאול קליין לא ממליצים להתחסן?  (ל”ת)

  אברהם המלאך

  • למה תלמידי בעל שבט הלוי זצללה"ה לא ממליצים להתחסן? 


  • חסידות וואזנר הולכת ונגמרת (ל”ת)


 2. אמת ורק אמת  

  שקר וכזב

  • ומה עם הקונטרס שכתב והפיץ ר' יוסף בנימין ? גם 30 עותקים ? (ל”ת)

   מאיר חיים

 3. שני אחים שלו (בנים של השבט-הלוי) נפטרו מקורונה, הראשון לפני שהיה חיסון בעולם - ויותר מזעזע שהשני נפטר אחרי שכבר הגיע החיסון לעולם, אך לא אליו!!!  (ל”ת)


 4. מעניין לדעת מה מנהגו של הרב תומך בחיסון ואינו מכחיש את מסוכנות הקורונה, מה דעתו לגבי לבישת מסכה ושמירה על ריחוק בבתי כנסת וחתונות המוניות, ואיפה המכתב לעניין זה  (ל”ת)

  שמויגר

 5. שמחה מוקדמת  (ל”ת)

  תהלה

 6. גם כן מן דאמר  

  יעקב אריה

  • אבל זה דופק את האחיין הקנאי שלו (ל”ת)

   הונגרי

  • אתה גס רוח וחצוף 

   תגובה למספר 6

 7. פתאום לפוסקים נופל האסימון ועדיין לא לכולם. אם פוסקים כאלה, מי צריך עם-הארצים ?  (ל”ת)

  שלמה זלמן

;