1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. ביטחון

ניסיון פיגוע דקירה בשומרון; 'האזרח נאבק במחבל בידיים חשופות'

תושב יצהר בן 22, נאבק הבוקר במשך דקות ארוכות עם מחבל פלסטיני שניסה, לטענתו, לדקור אותו בשעה שעמד בטרמפיאדה בצומת יצהר | כוחות צה"ל עורכים בשעה זו מצוד אחר המחבל | ראש המועצה האזורית שומרון: "על השרים ללמוד מהאזרח הפשוט איך להילחם בטרור" | צפו

אבי גדלוביץ', י"ב אדר תשפ"א 24/02/2021 11:10

"בדרך לישיבה" • צפו זירת ניסיון הפיגוע זירת ניסיון הפיגוע צילום: רועי חדי

מחבל פלסטיני ניסה לבצע הבוקר (רביעי) פיגוע דקירה בצומת יצהר הגדולה. על פי דיווחים מהמקום, המחבל ניגש ליהודי כבן 22 שעמד באותה העת בטרמפיאדה וניסה לדקור אותו באמצעות סכין. הצעיר התעשת במהירות והחל להיאבק במחבל, היאבקות שנמשכה דקות ארוכות. בסופו של דבר הצליח המחבל להימלט מהמקום לאזור לחווארה.

בנימין כהן, תושב יצהר שהתחתן לפני מספר חודשים, שיחזר את רגעי הדרמה. "עמדתי בצומת, בדרך לישיבה. לפתע הגיע אליי ערבי, כשהוא הולך לאט. הוא שלף סכין. התחלתי להשתולל קצת, הבאתי בעיטה באוויר. והוא נמלט", סיפר הצעיר.

בשעה זו, כוחות צה"ל, המשטרה והשב"כ עורכים מצוד אחר המחבל. מדובר צה"ל נמסר כי "התקבל דיווח מאזרח על ניסיון פיגוע דקירה לאחר שמחבל ניסה לדקור אותו בצומת יצהר שבמרחב החטיבה המרחבית "שומרון". האזרח לא נפגע והמחבל נמלט מהמקום. כוחות צה"ל סורקים אחר החשוד".

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן שהגיע לזירת הפיגוע מסר בתגובה לנסיון הדקירה: "מדובר ניסיון פיגוע חמור. התושב הגיב בגבורה, נאבק במחבל מאבק שארך לא מעט זמן.כרגע צה"ל מתחקר את האירוע. אני מבקש לחזק את ידי חיילי צה"ל, משטרת ישראל השב"כ, וכוחות הביטחון במלחמה שלהם לתפוס את המחבל הנפשע ולחסל אותו".

"אני מחזק את ידי התושב הגיבור, תושב יצהר שנאבק בידיים חשופות במחבל ומנע פיגוע רצחני", הוסיף דגן. "אני קורא מפה לראש הממשלה, לשר הביטחון ולכל שרי הממשלה להתעשת וללמוד מהתושב הזה, האזרח הפשוט, איך להילחם בטרור בידיים חשופות. ממשלת ישראל, עם כל הכוחות הגדולים מערכת הביטחון החזקה במזרח התיכון צריכה להחזיר את ההרתעה".

לדברי דגן, "הסיבה שפעם אחר פעם מנסים לפגע כאן בשומרון ובכל מקום אחר במדינת ישראל היא כי הממשלה מאבדת את ההרתעה אני קורא לממשלה ללמוד ממעשה הגבורה של התושב כאן שנלחם בידיים חשופות במחבל עם סכין ומנע פיגוע גדול יותר"

 

 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. אין על יוסי  (ל”ת)


  2. אל תלמדו ממנו להתעמת עם מישהו עם סכין, רק לברוח בכל המהירות.  (ל”ת)


  3. החישו עזרה צעיר עם סכין בבית הגר"ח , מהרו ישיבות פונוביץ' מיר וחברון בית הגר"ח תחת מצור והתקפה  (ל”ת)


;