1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. חדשות חו"ל

הבעל חויב לשלם לגרושתו על עבודות הבית

בית משפט בסין פסק פיצוי על עבודות בית לגרושה שתבעה זאת מבעלה. הסכום הינו כעשרת אלפים דולר, עבור עבודות שביצעה בבית במהלך חמש שנות נישואיהם, כולל טיפול בלעדי בילדיהם | לא זו בלבד, היא קיבלה עליהם משמורת בלעדית כולל מענק חודשי שייאלץ הגרוש להוציא מכיסו

יענקי פרבר, י"ג אדר תשפ"א 25/02/2021 07:21

עורר עניין במדינה אזרחים סינים אזרחים סינים צילום: unsplash

אזרח סין אולץ לשלם לאשתו לשעבר 10,000 דולר, עבור עבודות בית שלא שולמו לה במהלך נישואיהם במשך חמש שנים.

גרושתו תבעה אותו בבית משפט בבייג'ינג בטענה כי במהלך חמש שנות נישואיהם היא "דאגה לילד וניהלה את מטלות הבית, ואילו (בעלה) לא דאג או לא השתתף בשום ענייני משק בית מלבד היציאה לעבודה". היא הגישה תביעה לפיצוי בגין עבודות בית וטיפול בילדים, כך על פי הודעת בית המשפט ב-4 בפברואר.

בית המשפט קבע כי האשה וואנג, אכן לקחה על עצמה יותר אחריות ביתית ועליה לקבל 50,000 יואן (10,000 דולר), ומשמורת יחידה על ילדם ו-2,000 יואן (כ-400 דולר) בחודש. על פי החוק החדש במדינה שנכנס לתוקף השנה, לגרושות יש את הזכות לבקש פיצוי חד פעמי אם הן נשאו באחריות רבה יותר בעול הבית.

"הסכום שיקף את משך הזמן בו היו נשואים בני הזוג בתוספת המאמץ שהשקיעה וואנג בעבודות הבית, הכנסותיו של הבעל ויוקר המחיה המקומי", כך לפי אחד השופטים, שצוטט ביום שני בתקשורת המקומית.

הסיפור עורר שלל תגובות ברשתות החברתיות בסין, האשטאג הטרנדי "האשה תישאר בבית ותקבל פיצוי של 50,000 יואן על עבודות בית" זכה עד מהרה לקרוב למיליארד צפיות בפלטפורמה הדומה לטוויטר "וויבו" הסינית. שם אחת התגובות היתה "מטפלת לילד למשך חמש שנים היתה עולה הרבה יותר כסף".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;