1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. קורונה

לראשונה בישראל: אותר נדבק לזן מקליפורניה

לראשונה בישראל מקרה הדבקה של זן הקורונה מקליפורניה. עד כה אובחנו בו רק אנשים ששהו בלוס אנג'לס או אנשים שנדבקו ישירות מאותם האנשים

קובי ברקת, י"ג אדר תשפ"א 25/02/2021 14:29

חשש במערכת הבריאות עמדת בדיקת קורונה עמדת בדיקת קורונה צילום: Yossi Aloni/FLASH90

משרד הבריאות עדכן הבוקר (חמישי), כי במהלך בדיקה אקראית שנערכה בישראל אותר לראשונה מקרה הדבקה של זן הקורונה מקליפורניה באזרח ישראלי.

מקורו של הזן המדובר הוא בעיר לוס אנג'לס, ועד כה אובחנו בו רק אנשים ששהו בלוס אנג'לס או אנשים שנדבקו ישירות מאותם האנשים.

אותו החולה שאותר כעת נבדק בבדיקה שגרתית, ובמהלכה התגלה כי נדבק בזן החדש. מקור ההדבקה אינו ידוע והמשמעות היא שהזן החל להתפשט בארץ.

ראש שירותי בריאות הציבור ד"ר שרון אלרעי-פרייס עדכנה אמש במהלך תדרוך עיתונאים, כי 90 אחוז מהמאומתים בישראל נדבקו מהמוטציה הבריטית. אחוז מהם נדבקו במוטציה הדרום אפריקנית ובסך הכל נדבקו בה עד כה 444 ישראלים.

בתוך כך, 4,298 חולי קורונה נוספים אובחנו בישראל במהלך היממה האחרונה, בכך עולה מספר החולים מתחילת התפרצות הנגיף בארץ ל-765,492, כך עולה מנתוני משרד הבריאות שפורסמו הבוקר. על פי הנתונים, אמש בוצעו 75,836 בדיקות לחשודים כחולי קורונה.

מספר החולים הפעילים עומד נכון להבוקר על 40,810. מספר המונשמים ממשיך להתייצב ועומד כעת על 249 חולים הזקוקים למכונת הנשמה מתוך 770 חולים במצב קשה המאושפזים בבתי החולים.

מספר הנפטרים עולה אף הוא ועומד כעת על 5,673. שיעור התוצאות החיוביות מסך הבדיקות הכולל, עומד הבוקר על 5.9%.

מאז החל מבצע החיסונים בישראל, עד כה התתסנו לנגיף הקורונה 4,598,197 בני אדם. במקביל, 3,209,993 בני אדם התחסנו במנה השנייה.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. בתקווה שזה לא מישהו מאלו שהתגאו כאשר זייפו אישורים ונכנסו לארץ. זה יגרום לעוד יותר רדיפה והסתה.  (ל”ת)


 2. החיסונים גורמים למוטציות  

  אבי

 3. הזן את העולם כולו...  


 4. ובינתיים  


 5. צפוי ביותר...  (ל”ת)

  יודע כל דבר

 6. להפעיל את שב"כ למצוא ולאתר מקור ההתפשטות, כי רוב המתושאלים משקרים לפחות קצת, במיוחד אם הגיעו בטיסה ולא נכנסו לבידוד והחולה רוצה להגן עליהם מקנסות כבידות, קנסות חייבים אבל חייבים להגביר אכיפה ולמצוא את עקבות ההדבקה  (ל”ת)

  שמויגר

  • לך תחפש מחט בערימת שחת. טיפש מה קשר שב"כ. גם לשב"כ אין יכולות כאלו. (ל”ת)


;