1. עמוד הבית
  2. מחשבים ואינטרנט
  3. אונליין

פחות משליש מהצרכנים מרגישים בטוחים כשהם קונים ברשת

מחקר עולמי של ESET חושף נתון מפתיע באשר לתחושת הביטחון שחשים צרכנים שקונים אונליין. בין הנתונים המעניינים המפורטים מטה • רק 29% מהצרכנים מרגישים בטוחים כשהם רוכשים ברשת. ועם זאת, 61% מהצרכנים קונים יותר ברשת מאשר לפני פרוץ הקורונה · הנתון הזה עולה ל-70% בקבוצת הגיל שבין 25-34 · 40% מהצרכנים צופים כי ימשיכו לרכוש יותר ויותר ברשת

קובי עוזיאלי, ט"ו אדר תשפ"א 27/02/2021 23:41

מחקר עולמי מגלה אילוסטרציה אילוסטרציה צילום: פלאש 90

מחקר שביצעה חברת אבטחת המידע ESET, בחן 10,000 צרכנים מרחבי העולם: בריטניה, ארה"ב אוסטרליה, יפן וברזיל וסקר דעות וחוויות של צרכנים באשר לקניות מקוונות ופעולות בנקאיות. התוצאות לא יפתיעו את רובכם – מדובר במגמת עלייה משמעותית שהלכה והתחזקה במהלך ההתמודדות העולמית עם מגפת הקורונה.

מי רוכש ברשת וכמה?

61% מהצרכנים הצהירו כי הם קונים ברשת לעתים קרובות יותר מאשר לפני פרוץ נגיף הקורונה, והנתון הזה אף עולה ל-70% בקבוצת הגיל שבין 25-34.

המחקר מראה גם כי קניות מוגברות ברשת הן כאן כדי להישאר, גם לאחר סיום המגיפה כאשר 40% מהצרכנים צופים כי יערכו יותר קניות ברשת גם לאחר המגיפה.

ולמרות כל זה, הצרכנים אינם חשים בטוחים בעת ביצוע קניות ברשת, כאשר רק 29% ציינו כי הם מרגישים מאוד בטוחים ו-16% ציינו כי הם לא מרגישים בטוחים במיוחד או בכלל לא בטוחים.

יודעים לזהות הונאות?

עם זאת, 69% מהצרכנים ברחבי העולם מאמינים ביכולתם לזהות מיילים של פישינג שמחקים את החנויות המקוונות בהן הם רוכשים באופן קבוע. הנתון יכול להצביע על מודעות גבוהה יותר למיילים המתחזים, חלק מזה בעקבות המדיה שעוסקת ומסקרת את התחום. התוצאות מבהירות כי יש לעשות יותר על מנת לחזק את מודעות הציבור לאיומים ברשת.

בכל הקשור לביצוע פעולות בנקאיות ברשת, האמון גבוה הרבה יותר כש-83% מהנשאלים השיבו כי הם מנהלים את חשבונות הבנק שלהם באופן מקוון, מתוכם 24% עושים זאת באמצעות אפליקציה לנייד. 39% מציינים כי הם מרגישים מאוד בטוחים בעת ביצוע הפעולות.

ב-ESET מציינים כי העובדה שפחות משליש מהצרכנים מרגישים בטוחים ברשת, היא מעט מדאיגה. חשוב להמשיך ולעורר מודעות לאמצעי האבטחה הקיימים שמגנים על הצרכנים בעת ביצוע רכישות אונליין, אחרת הם עלולים להמשיך ולסכן את פרטי התשלום שלהם ברשת.

 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;