1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. חדשות חו"ל

פקיד במשרד החוץ האמריקני: "רעיונות יהודיים מרעילים אנשים"

פקיד במשרד החוץ האמריקני מקדם מסרים ותכנים אנטישמים חמורים נגד יהודים בבלוג האישי שלו כגון: "רעיונות יהודיים מרעילים אנשים" | למשרד החוץ אין עילה חוקית ודרך לפטר אותו ממשרתו ולדברי דובר המשרד "כמחלקה, אנו מאמצים ומתמודדים עם גיוון של דעות"

יענקי פרבר, ט"ז אדר תשפ"א 28/02/2021 08:25

ממשל ביידן עובד במשרד עובד במשרד צילום: pixabay

 

פריץ ברגרן מתפקד כעובד מחלקת המדינה האמריקנית מאז 2009, ובמקביל מקדם בבלוג האישי שלו תכנים לאומניים ואנטישמיים לבנים קיצוניים, העובד תוקף יהודים ומקדם לאומיות נוצרית לבנה.

"המשיח (אותו האיש) בא להציל את העולם כולו מהיהודים, מייסדי הדת המקורית נגד הנוצרים, הם זרע הנחש הצפעונים האלה", כתב ברגרן ב-4 באוקטובר 2020, בפוסט אחר שכותרתו "יהודים הם לא העם הנבחר של אלוקים, יהודים הוא אנטי-ישו". בהמשך הפוסט הוא כותב, "רעיונות יהודיים מרעילים אנשים", כך דווח אתר 'פוליטיקו'. "הם רצחו את המשיח", נפתח הפוסט, "איך הם יכולים להיות נבחרים של אלוקים?"

ברגרן תומך ברעיון, המקובל בקרב הימין הקיצוני, כי אנשים לבנים נמצאים בסיכון לחיסולם באמצעות שינוי דמוגרפי ורדיפה מאורגנת. עוד דווח 'פוליטיקו' כי ברגרן עובד ביחידה של משרד החוץ המטפלת באשרות מהגרים מיוחדות לאפגנים. הוא עובד בשירות החוץ מאז 2009.

לברגרן יש דוקטורט מאוניברסיטת מיאמי. שמו מופיע באתר האוניברסיטה, דבר המצביע על כך שהוא סיים עבודת דוקטורט בשנת 2001 על ג'רארדו מצ'אדו, דיקטטור קובני בתחילת המאה ה-20.

אז איך הוא עובד במשרד החוץ עם כאלה דעות. דובר משרד החוץ סירב לומר האם דבריו הובילו לצעדים משמעתיים מכל סוג שהוא. "לא נגיב לענייני כוח אדם פנימי מעבר לכך שהדברים הם דעות אישיות ואינן מייצגות את אלה של משרד החוץ", אמר הדובר. "כמחלקה אנו מאמצים ומתמודדים עם גיוון של דעות".

האפשרויות של משרד החוץ להתייחס לפרסומים המקוונים של ברגרן עשויות להיות מוגבלות. אתר 'פוליטיקו' מדווח כי לדברי עו"ד לשעבר של משרד החוץ, אם ברגרן יכול להוכיח שהוא מעולם לא השתמש בזמן שעות העבודה בציוד ממשלתי של ארה"ב בכדי לכתוב את דבריו, זה עלול ליפול 'באזור אפור' מבחינת האם או כיצד המחלקה יכולה להטיל עליו משמעת, מסתבר שברגרן לא מזדהה כפקיד משרד החוץ בבלוג שלו, כך שאין ממש עילה לפטרו לפי חוקי ארה"ב.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. מה בדיוק מצפים? אחרי שקהילות מסוימות שם מצפצפות על החוקים ותוקפים את התקשורת שמגיעה לאיזור רוצים שלא ישנאו אותנו? מתגרים בגויים ועושים חילולי השם ואז זועקים "אנטישמיות" ממש כמו עשיו הרשע שעשה מעשים ושיחק את עצמו צדיק. ח"ו לא כל היהודים בארה"ב (ובעולם) כך, אבל יש הרבה קהילות שעושות חילולי השם ומביאות שנאה ורדיפה לציבור כולו.  (ל”ת)


  • בקיצור הקרבן אשם !!! (ל”ת)

   שטויות והבלים

  • קורבן? זה כמו ילד שנותן לאחיו מכה ואז בוכה שאביו כועס עליו. סוף מעשה במחשבה תחילה, וכאשר עושים חילולי השם ומתגרים בגויים (בניגוד להלכה), אז כן קורים דברים שמי שגרם לו הוא אשם לכך. כמו בכל דבר אחר בחיים גם בכך צריך לקחת אחראיות! (ל”ת)


 2. מצחיק שכל אלו שקוראים ליימך שמו וזכרו "משיח" שוכחים מה עתיד לבוא יחד עם משיח ומה מטרתו. והם הרי מאמינים שהוא קם לתחייה אחרי שהרומאים צלבו אותו אז מדוע הוא בדיוק מת? הרי בתחייתו הוא היה צריך לגאול את העולם. אז הוא מת, "חזר לחיים" (400 שנה אחרי שמת) ו"שוב פעם" מת כדי "לחזור" שוב פעם לחיים. אפילו הם בעצמם לא עקביים אחרי הסיפורי מעשיות שלהם. מה שבטוח אנשים כמוהו לא זוכים לקום בתחיית המתים, אז אין להם למה לצפות.  (ל”ת)


 3. ודעת החרדים על הגויים?  


  • הדימיונות וההשערות הלא מבוססות שלך לא מענינות אף אחד ! (ל”ת)

   יוסלה

 4. מה ההתלהבות מזה  

  דורון

;