1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. חדשות חו"ל

סודן החרימה נכסים של חמאס: "מהווים איום"

ברקע השלום שנרקם בין ישראל לסודן, האחרונים מפגינים את המחויבות במעשים | השקעות של ארגון הטרור חמאס בסודן, כמו עוד מספר נכסים, הוחרמו על ידי הממשל בטענה כי הם "מהווים איום על ביטחון המדינה"

יענקי פרבר, ט"ז אדר תשפ"א 28/02/2021 09:50

בצל הנורמליזציה שר המשטרה בסודן שר המשטרה בסודן צילום: מתוך שידורי כאן 11

‏בצל היחסים המתהווים עם ישראל, השלטונות בסודאן החרימו כמה נכסים של ארגון 'חמאס' העזתי. כך דווח בתקשורת המקומית. בפרסומים נטען כי "חמאס מהווה איום לביטחון הלאומי הסודאני". מבין הנכסים שהוחרמו מלון פרדייס בח'רטום, שתי חברות, חנויות ולשכות מסחר. כך דווח רועי קייס בכאן 11.

גורם המעורה בהחלטה, אמר לעיתון 'אל-דמוקרט' הסודני שפורסם ביום שבת, כי "השקעות חמאס בסודן מהוות איום על ביטחון המדינה הסודני, וסותרות את התחייבויותיה של סודן בהתאם לאמנות בינלאומיות האוסרות תערבות בענייני מדינות אחרות, במיוחד עם התמיכה בארגונים חמושים, כמו גם התמיכה בחמאס מהווה בעיה באינטרסים לאומיים, בגלל ייעודו של חמאס (כארגון טרור) על ידי מספר מדינות משפיעות, כולל ארצות הברית".

המקור הוסיף כי "ההשקעות של חמאס כוללות את מלון פרדייס בחרטום, שתי חברות תחזוקה, ומספר חנויות ומשרדים מסחריים". לדבריו, "ההשקעות הללו הן שחיתות בגלל יחסי החברות של חמאס עם אנשי הביטחון של המשטר לשעבר".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;