1. עמוד הבית
  2. פוליטי
  3. בחירות 2021

יאיר גולן: "מקווה שגנץ לא יעבור את אחוז החסימה"

מועמד מפלגת 'מרצ', מזהה התהליכים יאיר גולן אמר כי הוא מקווה שיו"ר 'כחול לבן' בני גנץ יפרוש, ואם לא, אז שלא יעבור את אחוז החסימה | בנוסף גם תקף את בן-גביר: "מדינת ישראל חווה תהליכים של השחתה ולאומנות משתלחת"

יאיר כלפה, ט"ז אדר תשפ"א 28/02/2021 23:27

קרבות בשמאל יאיר גולן יאיר גולן צילום: משה שי, פלאש 90

כמה מפלגות במחנה מרכז-שמאל נמצאות על פי חלק מהסקרים, על סף אחוז החסימה, ביניהן 'כחול לבן' ו'מרצ'.

היום (ראשון) איחל מועמד 'מרצ' האלוף במיל' ח"כ יאיר גולן, ליו"ר 'כחול לבן' שר הביטחון והמשפטים, בני גנץ, שלא יהיה בכנסת הבאה: "אני מקווה שבני גנץ לא יעבור את אחוז החסימה. אין לו צידוק מוסרי להמשיך לרוץ בפוליטיקה".

"אני מאחל לו להתעשת ולפרוש בזמן, להבין שהוא הסב נזק מספיק גדול למחנה ולבוחרים שלו ויאפשר לציבור שמאמין בו לבחור מפלגה אחרת שתייצג אותם באופן נאמן וראוי יותר", כך אמר גולן בראיון לערוץ האינטרנטי 'דמוקרט TV'.

גולן גם תקף את ריצתו לכנסת של איתמר בן גביר: "מדינת ישראל חובה תהליכים של השחתה ולאומנות משתלחת. אין אומה בעת המודרנית שנבנתה מלאומנות משתלחת ושחיתות. בכל האומות שלקו בהן במחלות הללו, זה גרם לסבל והרס אדיר של המדינה''.

ח"כ גולן טען: "נתניהו ניסה במשך שנים להרוס את מערכת הבריאות הציבורית - שהיא רעיון סוציאליסטי. זה לא רעיון של הימין. ב-2010 המערכת הזאת הייתה ערוכה יותר טוב למקרי חירום. עבודת האגף הזאת נשחקה ב-10 השנים האחרונות בגלל מחסור תקציבי".

לדברי גולן, "מרצ לא תשב בממשלה עם מושחתים ולאומנים", כלשונו. "אין ברירה אלא לשבת יחדיו - גורמים שלא חושבים אותו הדבר. לגבש קווי יסוד לממשלה - ולצאת לדרך. אם נשב בממשלה ונשפיע מבפנים, נעשה את זה".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. אנחנו כולם מקווים  


  2. מערכת הבריאות הרס ליצמן בית חולים אחד לא בנה. מיטות לא הוסיף עכשיו רואים איזה רע היה ליצמן לבריאות בתי החולים הקריסה  (ל”ת)


    • אתה כל כך אנטי נציגות חרדית שאתה מסית נגדם גם בכתבה לא קשורה. (ל”ת)


  3. אכן כולנו מקווים שהשמאל כחול לבן מרץ והעבודה לא יעברו את אחוז החסימה. אבל צריך לחזק אותם בסקרים, כל משיב מהווה כרבע מנדט.  (ל”ת)


  4. יאיר כלפה על מה אתה מתגאה ?  

    מוישה

;