1. עמוד הבית
  2. בריאות
  3. חדשות בריאות

משרד הבריאות מחדד את ההנחיות לצריכת דגים

בעקבות ההנחיה לעצור את שיווק הדגים שמקורם בחופי הים התיכון, בשל אירוע זיהום הזפת, השירותים הווטרינריים במשרד החקלאות מבהירים כי אין איסור לשווק דגים שמקורם בבריכות דגים, בכנרת ובמפרץ אילת

קובי ברקת, י"ז אדר תשפ"א 01/03/2021 15:27

זיהום הזפת הגדול דגי בורי בכנרת דגי בורי בכנרת צילום: גיא רובינשטיין

לאור הנחיית משרד הבריאות לאיסור שיווק דגים מהים התיכון בעקבות זיהום הזפת, משרד החקלאות עושה סדר - אין איסור לשווק דגים שמקורם בבריכות דגים או בכנרת או במפרץ אילת.

דגי הבריכות בישראל גדלים במים שמקורם במעיינות, נחלים או קידוחים של מי תהום שאינם בכל מגע עם מי הים התיכון. מערכות הגידול מסוחררות וסגורות ואינן באות בכל במגע עם מזהמים חיצוניים ולכן אין כל מניעה לשווק ולאכול מהן דגים גם בתקופה זו.

סוגי הדגים הגדלים כיום בבריכות בישראל הם: אמנון, בורי, קרפיון, באס, לברק, אדמונית, ברמונדי, פורל, אמור וכן דניס ומוסר.
 
דגי לברק, דניס ומוסר גדלים גם בים ועל פי הנחיית משרד הבריאות הם אסורים כרגע לשיווק עד להודעה חדשה, לכן יש לצרוך זנים אלה רק אם מקורם מבריכות הדגים. יש לשאול בנקודות המכירה מה מקור דגים אלה טרם רכישתם.
 
דגי אמנון, בורי וקרפיון מגיעים לשווקים גם מדיג באגם הכנרת, שגם ממנו אין כל חשש ומניעה משיווק הדגים הנשלים.
 
במשרד החקלאות ממליצים לברר טרם הרכישה מה מקור הדגים.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. סליחה זה אחריות של משרד הבריאות בוודא שאין שיווק של דגים שמסכנים את הציבור.... מה לזרוק את האחריות על הקונים לשאול ולברר מאיפה הדגים??? ואם יענו לי שזה מים המלח??? איך אפשר לרוכש הפשוט לדעת מאיפה הדגים??? פשוט חלמאות ברמה מעל אפס... המשך חלמאות של הטיפול בקורונה ממשיך גם בדגים... לזרוק את האחריות על האזרחים בלי לתת כלים... פשוט בושה...!.!.!.  (ל”ת)

    שמויגר

;