1. עמוד הבית
  2. פוליטי
  3. בחירות 2021

הח"כ הליכודניק: החוק הצרפתי הינו חוק ראוי | בליכוד מתנערים

נתניהו עצמו התייחס לנושא החוק הצרפתי המעניק לו חסינות מהמשפט. ופתח בכך בסאגה שעדיין מתגלגלת ומתפתחת בנושא החוק הצרפתי, נושא שבליכוד מעדיפים שלא יהיה בראש הכותרות

אהרן מילר, י"ז אדר תשפ"א 01/03/2021 16:42

לאחר דברי נתניהו ניסים ואטורי ניסים ואטורי צילום: מתוך פייסבוק

חבר הכנסת ניסים ואטורי האזין כנראה לראיון של ראש הממשלה בנימין נתניהו הבוקר (שני) לאריה גולן ב'רשת ב'', במהלך הראיון התייחס נתניהו לאופציה שיחוקק בישראל החוק הצרפתי, המעניק חסינות לראש הממשלה. שכידוע עומד בימים אלו למשפט.

נתניהו אמר בראיון כי הוא לא מקדם ולא חוסם את החוק הצרפתי. לאור כך, הרשה לעצמו ואטורי להתבטא בנושא. צייץ ומחק חזר והבהיר. וגם עורר את המחלוקת בין צעירי הליכוד לליכוד.

"החוק הצרפתי הינו חוק ראוי. ללא קשר לזהות הפוליטית של ראש הממשלה. לא יתכן מצב בו פקידים שולטים במדינה, למרות שלא נבחרו מעולם", תקף ואטורי בציוץ בחשבון הטוויטר שלווהוסיף: "אני אקדם חוק כזה בכנסת הבאה".

לאחר מכן מחק ח"כ ואטורי את הציוץ, וצייץ במקומו נוסח מעודן יותר, ומעודכן יותר עם דף המסרים של הליכוד: "כן, החוק הצרפתי ראוי. לא יחול על נתניהו. תיקי נתניהו מתמוססים מעצם תפירתם".

בחשבון הטוויטר של 'צעירי הליכוד' נכתב גם על הנושא: "‏חוק צרפתי הוא לא למען נתניהו, הוא למען יציבותה השלטונית של מדינת ישראל".

בליכוד, כך נראה, לא התחברו לחריגה של צעירי הליכוד מדף המסרים של המפלגה. ועל פי הדיווח של מיכאל שמש עיתונאי 'כאן 11'. טוענים גורמים בליכוד כי הדף מופעל על ידי מקורבים לסער.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;