1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. חדשות פוליטיקה

פרסום ראשון: ליצמן דורש מאוחנה להדיח שוטרים שהפלו חרדים

בעקבות התיעוד שפורסם, בו נראה שוטר עוצר רק נהגים חרדים ומסרב להכניסם לירושלים, השר ליצמן משגר מכתב לשר אוחנה ודורש את פיטורי השוטר וחבריו. "פעל לפי צו מצפונה של ההסתה המכוונת שיש כלפי המגזר החרדי, מקומו לא אמור להיות במשטרה" • פרסום ראשון

ארי קלמן, י"ז אדר תשפ"א 01/03/2021 21:15

סאגת שושן פורים יעקב ליצמן/אמיר אוחנה יעקב ליצמן/אמיר אוחנה צילום: יונתן זינדל/אוליבר פיטוסי, פלאש 90

המערכת הפוליטית סוערת ברקע אירועי אמש, חג שושן פורים בירושלים, כאשר עשרות משפחות, ילדים ומבוגרים נתקעו בדרך לירושלים, כאשר לפי עדויות ותיעודים שפורסמו נראו גם כאלה שהגיעו במכוניות פרטיות שסורבו על ידי שוטרים להיכנס לבירה, בעוד נהגים חילונים עברו ללא עיכוב ובדיקה כלל.

בעקבות העדויות והטענות, שיגר היום (שני) שר השיכון יעקב ליצמן, מכתב תקיף לשר לביטחון פנים אמיר אוחנה, בו הוא דורש להדיח שוטרים שהפלו חרדים בניגוד לתקנות הממשלה. כך נודע ל'בחדרי חרדים'.

במכתב שהגיע לידי 'בחדרי חרדים', כותב ליצמן לשר אוחנה: "אני מניח שאינני מחדש לך דבר, אך פונה אליך בפניה כואבת בשמם של האלפים הרבים אשר ראו אתמול בשושן פורים את העוול והאפליה המכוונת שיש נגד המגזר החרדי. המקרים היו לרוב, הדוגמה הבולטת היא בשוטר שאיפשר לרכבים בעלי חזות כללית לעבור במחסום ואילו לבעלי חזות חרדית הורה להסתובב ולחזור לעבר מוצאם".

ליצמן מתייחס לתיעוד של שוטר דתי בצומת עין כרם, שנראה עוצר רק נהגים בעלי חזות חרדית, ומציין כי "נציגי המשטרה בשטח אליהם פניתי הסבירו לי שזה מקרה נקודתי, סוג מעידה של שוטר ברגע זמן נתון", אלא לטענת השר ליצמן, "אולם מהעדויות שהגיעו לידי היום מדובר במקרים רבים מאד של התנכלות השוטרים במחסומים לבעלי חזות חרדית".

"אני חייב להדגיש כי ההוראה שבנדון שהתקבלה ע״י קבינט הקורונה לא היתה למנוע כניסה של רכבים פרטיים, ההנחיה, שהיא אומללה מיסודה, הייתה על אי כניסת רכבים ציבוריים". הוא מאשים: "ומכאן שהשוטר פעל על דעת עצמו בלא כל סמכות, הוא פעל לפי צו מצפונה של ההסתה המכוונת שיש כלפי המגזר החרדי וכיון שכך- מקומו לא אמור להיות במשטרה".

בפנייתו דורש ליצמן ברקע אירועי האתמול, "שוטר שנוטל לעצמו סמכויות עליו לצאת משורות המשטרה ומיד, כדי שידע כל שוטר במשטרת ישראל שכפי שהוא אמור לשמור על אכיפת החוק, הוא אמור גם לשמור על החוק בעצמו. דין שוטר כדין אזרח".

בנוסף תוקף ליצמן את חברי קבינט הקורונה, אותו הוא עזב בתחילת השנה, לאור הסגר בחגי תשרי, "אני שב ומוחה נגד ההחלטה הקשה והאומללה למנוע תחבורה ציבורית לירושלים וממנה אתמול בחג הפורים בבירה, מעשה שפגע קשות ברבבות משפחות שעברו סבל מתמשך רק בשל היותם חרדים, והעדיפו להגיע לחיק משפחתם בירושלים מאשר למסיבת בילוי בתל אביב ובחיפה".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. צריך להדיח את ליצמן שסגר את בתי הכנסת בפסח ואת מירון בל״ג בעומר  (ל”ת)


  • מסית ומדיח 


 2. הם נבהלו מהתגובות של הציבור  

  פיני

 3. כל הכבוד  


 4. גיגיגיגי  (ל”ת)


 5. זעקת הקוזק הנגזל  (ל”ת)

  קוזק

 6. מחאה מאוחרת  (ל”ת)

  צבי

 7. אותי עצרו בירושלים במחסום וכל הנהגים החילונים עברו בלי שום תישאול, רק סמוטריץ'  (ל”ת)

  נתי

 8. עכשיו נזכר, בושה!!!!!!!  (ל”ת)


 9. הפליה  


 10. קצת רוח. ליצמן - מדוע שתקת בשושן פורים???  (ל”ת)

  ירושלמי

  • קצר רוח 


 11. בקריצת עין ובדרכים נוספות שלח מר ליצמן להגיד שהכול יעבור והחרדים ירגעו  (ל”ת)

  זעליג ו

 12. שוב מצאו את השוטר הזוטר שאשם בהכל  

  חיים

 13. ליצמן להפליית החרדים יש תיעודים שהתפרסמו לאורך כל השנה אחרונה ולא שמענו אותך , שבועיים מהבחירות יצאת מהמחתרת ?  (ל”ת)


 14. משטרת ישראל די לעוול שחררו את החרדים  (ל”ת)


 15. תעופו מהמדינה שלנו,עמלקים רשעים  


 16. כשסגרו אולמות שמחות ומסעדות ולא סגרו טישים  

  אפליה

 17. קודם שהחרדים יסגירו חרדים שתקפו שוטרים. צבועים.  (ל”ת)


 18. מה עם להדיח ח"כ שהסית נגד ציבור שלם ועשה גטו על בני ברק?  (ל”ת)


 19. שושן פורים  


;