1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. אקטואליה

פינדרוס עורר סערה פוליטית: "מי שהתגיירה בגיור צה"לי היא שיקסע"

החלטת בג"ץ אמש להכיר בגיורים רפורמים וקונסרבטיבים עוררה סערה במערכת הפוליטית. הנציגים החרדים, שלא עשו דיו כדי להסדיר את הנושא בחקיקה, נחרדו מההחלטה. הבוקר פורסם קטע מדברי ח"כ פינדרוס בכנס בו נטל חלק, בגנות הגיור הצה"לי ודבריו עוררו סערה גדולה | "חייל שמשרת בצה"ל ועבר גיור צה"לי יותר יהודי מכל תלמידי ישיבת מיר ביחד"

יחיאל גלאי, י"ח אדר תשפ"א 02/03/2021 09:58

"יותר יהודי מכל ישיבת מיר" חיילי צה"ל חיילי צה"ל צילום: Wisam Hashlamoun/Flash90

החלטת בג"ץ אמש (שני) לאשר אזרחות ישראלית למי שעבר גיור רפורמי או קונסרבטיבי עוררה כצפוי סערה פוליטית. החרדים נחרדו לעתיד המדינה היהודית ויריביהם הפוליטיים בירכו על ההחלטה.

הגדיל לעשות ח"כ יצחק פינדרוס ובכנס בו התארח אמר כי מי שעברה גיור צה"לי נחשבת לגויה ואביו של הבחור עמו היא מתחתנת צריך לשבת עליו שבעה.

"מי שהתגיירה בגיור צה"לי היא שיקסע. אם מישהו מתחתן איתה - האבא צריך לשבת שבעה", אמר פינדרוס והוסיף כי הוא יבקש ממי שעבר גיור רפורמי להדליק עבורו אש בשבת.

דבריו של פינדרוס עוררו כצפוי סערה גדולה ובעקבותיה נאלץ פינדרוס לשגר הבהרה לדבריו.

כידוע לפני עשור התעוררו מחלוקות הלכתיות בדבר כשירותם של מתגיירי צה״ל, בעוד פוסק הדור הספרדי הגר״ע יוסף פסק לטובת הגיור הצהל״י, העדה החרדית יזמו הפגנת ענק נגד הרב יוסף, כשבאופן חריג פוסק הדור הליטאי הגרי״ש אלישיב קרא להשתתף בהפגנה ואף לקרוע קריעה. מכיוון שהוא סבר כי הגיור הצה"לי לא כשר, כך שאת עמדתו ההלכתית השמיע היום חבר הכנסת פינדרוס.

יו"ר מפלגת העבודה מרב מיכאלי תקפה: "שוב נפלטה לפינדרוס האמת של בלוק החסינות, שוב מתברר מול מה אנחנו מתמודדים. מול זה לא מתחנפים, לא מתקפלים, לא מזדעקים גוועלד. מעמידות אלטרנטיבה ברורה: מכילה, מכבדת, פלורליסטית, ישרה, אשה. כזאת ששייכת למאה ה 21. איזו משתי האופציות אתןם רוצים בכנסת? בואו הביתה. לבית של אמת".

אך לא רק משמאל הגיעו המתקפות. ח"כ מתן כהנא מימינה התייחס אף-הוא לדבריו של פינדרוס נגד הגיור בצה"ל ותקף: "פינדרוס תוקף את גיורי צה"ל אשר נעשים שנים מטעם הרבנות הראשית עם מורים ודיינים נפלאים ומקדשי שם שמים. אלו דברים חמורים אשר פוגעים באלפי מתגיירים ומשקפים יחס מחפיר כלפי הרבנות. לא אתן לאף אחד לפגוע בהם! מה חשב הרב עובדיה על גיורי צה"ל? תראו בעצמכם בתגובה. פינדרוס, חזור בך!".

יו"ר האופוזיציה לפיד לקח את המתקפה נגד פינדרוס צעד קדימה וכתב בפופוליסטיות אופיינית: "האמירה של ח"כ פינדרוס היא אמירה חשוכה ועצובה. על איזו חיילת ששירתה בצה"ל הוא מדבר? הלוחמות בקרקל? המג"בניקיות במחסומים? התצפיתניות מול עזה? הצעירות המופלאות האלה שאתה קורא להן "שיקסע" מצילות את חייך".

מי שכמובן לא פספסו הזדמנות לצבור הון פוליטי על הסערה התורנית הם חברי מפלגת 'ישראל ביתנו'. ליברמן כתב: "פינדרוס וחברי יהדות התורה, לא להתגייס לצבא ולחיות על חשבון משלמי המיסים - זה שיקסע. מי שצריכים לשבת שבעה זה אתם על שקברתם את ערכי העם היהודי. כל חייל שמשרת בצה"ל ועבר גיור צה"לי יותר יהודי מכל תלמידי ישיבת מיר ביחד".

בעקבות הסערה הפוליטית, לשכתו של יו"ר סיעת יהדות התורה ח"כ יצחק פינדרוס הבהירה: "למען הסר ספק, השימוש במילה שיקסע מהפאנל שפורסם הבוקר היה בהכוונה למשמעות הדתית שלה, לאמור, הגיור הוא רק על פי ההלכה והלכה לא יכולה להיקבע בחוק ולא בבג"ץ. גיור שאינו על פי ההלכה אינו תופס והנשים הללו אינן יהודיות.

כל ניסיון להוציא את הדברים מהקשר ולטעון כאילו יש כאן זלזול בתרומתן לביטחון המדינה הוא ניסיון מעוות. גם חסידי אומות העולם לאורך ההיסטוריה היו אנשים נפלאים ובכל זאת אינם יהודים, וכך גם לוחמים רבים בני העדה הדרוזית שאנחנו מעריכים ומוקירים - אבל איש לא חושב אפילו בטעות שהם יהודים".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. פינדרוס המלך  

  אדם

  • מלך?? 

   איש

  • הגיור תופס 

   גוועלד

  • עבד כי ימלוך (ל”ת)


 2. גיור רפורמי  


  • שרוף את המקלדת 

   מבין משהו

 3. גיור רפורמי  


 4. ליברמן, אתה מוזמן להתחתן איתה... 2 שיקסע קופי! תסתדרו טוב...  (ל”ת)

  בועז

 5. גם אוויל מחריש לחכם יחשב.  


  • פורץ החוצה 

   פסיכולוג

 6. החכי"ם של יהדות התורה, חוץ מלעשות בושות למגזר החרדי. ולדברר בצורה עילגת ולא חכמה הם לא יודעים לעשות כלום עד הבחירות תסתמו ותעשו משבו לטובת הציבור .  (ל”ת)

  כנסו למערה עד אחרי הבחירות

  • טיפש.מה שפינדרוס אמר זה נכון תפסיק לקשקש (ל”ת)


  • ממה נפשך אם החכים החרדים יכלו לעשות ולא עשו כדי למנוע זאת אוי ואבוי, ואם לא יכלו- מה יש להם להגיד בעוד פחות מחודש לציבור הבוחרים? (ל”ת)

   ''מי שלא מצביע ג' כאילו אוכל חזיר''

  • ואז עוד פחות מחודש לפני הבחירות עם 0 הישגים איזה תותים ימכרו לקהל השבוי שלהם??? הנה התשובה- ''מי שלא מצביע ג כאילו אוכל חזיר....'' (ל”ת)

   צודק

 7. פינדרוס, כמו כל החכ"ים החרדיים ,לא עושה כלום ומקשקש.  (ל”ת)


 8. שיקסה  

  אבי

 9. למה אתם מערבבים דברים? תפסת מרובה לא תפסת  


 10. מה לעשות שיקסע זה שיקסע  (ל”ת)


  • גיורת כשירה 

   יהודייה

 11. גדר  


 12. הגיור הוא של הרבנות  


  • יישר כח. (ל”ת)


  • אמת  


 13. עלית גוים  


 14. צודק בהחלט, שמה בצה"ל הם פונים לגויים שיבואו לסדנאות, ואם זה גבר אז אחרי 3 פגישות מלים אותו ונותנים לו לטבול, וכך גם לנשים אחרי 3 פגישות נותנים לה לטבול והנה היא "יהודייה". אין הבדל בין גיור רפורמי לגיור צה"לי. הגיע הזמן שיוציאו את האמת החוצה!  (ל”ת)


  • לא נכון 


 15. פינדרוס עצמו צאצא גרים כוזרים...  

  שריר

  • ואתה עדיין גוי לכל הדעות (ל”ת)

   יואל

  • נכון הם ערב רב פינדוס וחבר מרעיו  


  • אתה קשה לישראל כספחת חתיכת גוי! (ל”ת)


 16. ללא ספק, איש נבון במיוחד  (ל”ת)

  רוני

  • גרם 

   ויטרינר

 17. איתות ליהודים  

  דב הרוסי

 18. עם חברי כנסת כמוהו לא צריך איובים...  

  מיכאל

 19. לא מבין מזה קשור לכך שהן משרתות בצבא וכו'. יש להיות ישראלי ויש להיות יהודי. הן ישראליות אבל ממש לא יהודיות.  (ל”ת)


 20. אני לא מבין מה פינדרוס השיג באמירה הפרובוקטיבית  

  יואל

  • זה הרבה יותר מורכב, ולטמון את הראש בחול ממש לא יעזור, בטח לא לציבור החרדי 


 21. גיור שציור  

  אסתר המלכה

 22. פינדרוס  

  יצחק

 23. אם שאלתם מה להביא לפסיקת בג"ץ- הנה התשובה! שכוייח  (ל”ת)


 24. יהודי זה לא רגש!!!  (ל”ת)


 25. איפה הייתם?  

  יוחנן כהן גדול

 26. מי שלא מצביע ג' כאילו אוכל חזיר  (ל”ת)

  אמרתי לכם

  • סלקו אותו 

   מצביע

 27. בגללך  

  מצביע יהדות

 28. פינדרוס לא מבין על מה הוא מדבר. דברי הבל. כנגד מרן הרב עובדיה.  (ל”ת)

  הצבעת ג קבלת 0

 29. ראו הזהרנוכם !  

  איציק

 30. התנשאות של בור  

  משה רבנו

;