1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. אקטואליה

בתוך השלושים: פרס ישראל על מפעל חיים ליהודה משי זהב

שר החינוך יואב גלנט מודיע: חתני פרס ישראל למפעל חיים לשנת תשפ"א - תרומה מיוחדת לחברה ולמדינה הם: ד"ר יוסף צ'חנובר ויהודה משי זהב יו"ר ארגון זק"א

אהרן מילרי"ח אדר תשפ"א 02/03/2021 15:40

נחמה פורתא דובר צה"ל דובר צה"ל

ועדת הפרס התכנסה בראשותו של מנהל המרכז הרפואי ע"ש חיים שיבא, פרופ' יצחק קרייס, ובהשתתפות החברים: כלת פרס ישראל, גב' מרים פרץ, חתן פרס ישראל, מר ישעיהו (שייקה) לוי, תא"ל (במיל') יהודית גריסרו ורקטור אוניברסיטת בר-אילן לשעבר, פרופ' חיים טייטלבאום. ולאחר סיכום דיוניה הודיע היום (שלישי) שר החינוך, יואב גלנט כי חתני פרס ישראל בתחום מפעל חיים – תרומה מיוחדת לחברה ולמדינה (תשפ"א) הם ד"ר יוסף צ'חנובר ויהודה משי זהב.

בנימוקיה למתן הפרס ליהודה משי זהב ציינה הוועדה כי הפרס ניתן לו: "על תרומתו יוצאת הדופן הן לקידום הסיוע באירועי אסון והן על פועלו לחיזוק האחדות וקירוב לבבות בחברה הישראלית. כאשר במשך שלושה עשורים עומד יהודה משי זהב בראש ארגון זק"א, שהפך לזרוע חיונית במאמצי חילוץ, הצלת חיים וזיהוי באירועי אסון בארץ ובעולם ומהווה דוגמה ומופת לרוח ההתנדבות בחברה הישראלית על כל גווניה".

"יהודה משי זהב מקדיש את חייו לאחדות ישראל מתוך תחושת שליחות ואמונה אמיתית בצורך בבניית גשרים ובקיום שיח בין כל מגזרי החברה כמפתח לחיים משותפים במדינת ישראל", סיכמו בוועדה את הבחירה.

יהודה משי זהב, יו"ר זק"א אמר עם ההודעה על קבלת הפרס: "בחודש רווי כאב ודמעות באבל המשולש והקשה שהונחת עלי, זלגו מעיני היום סוף סוף דמעות של שמחה עם הודעתו המשמחת של שר החינוך יואב גלנט על קבלת פרס ישראל. בהמשך היום אעלה לקברם של הורי ז"ל לבשר להם את הבשורה המשמחת, ולגרום להם לרגעים של קורת רוח".

עוד הוסיף: "הפרס הוא לא רק שלי בלבד אלא של אלפי מתנדבי ומתנדבות זק"א בארץ ובעולם המוסרים נפשם בעזרה לזולת, בהצלת חיים ומתן כבוד המת. אלפי מתנדבים המבינים שלכל אחד ואחת יש את המקום והאפשרות לתרום, להתנדב, לעזור ולסייע לזולת ללא הבדל דת גזע ומין. בהתנדבות למען אזרחי המדינה אנו מחברים בין כל הקצוות בעם".

"אני מודה לשר החינוך יואב גלנט בכלל ולחברי הוועדה בפרט על ההחלטה המשמחת. רואה אני בפרס כמחויבות להגברת פעלים לקידוש השם, לקירוב לבבות, אהבת חינם, ואחדות עם ישראל, דאגה לזולת וערבות הדדית", אמר משי זהב לסיום.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. משי זהב  

  ייציק

 2. מפרשת השבוע  

  מאיר

 3. עד שזק"א הוקמה, לא היה מי שיפנה מתים...  

  שריר

;