1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. קורונה

בית החולים: מי שלא התחסן לא יבוא במגע עם חולים

הנהלת בית החולים 'הדסה' בירושלים הודיעה לעובדיה כי אנשי צוות שלא התחסנו ואין להם אישור חריג - לא יורשו לבוא במגע עם חולים | ההוראה תיכנס לתוקף החל מיום ראשון הקרוב

קובי בורנשטיין, י"ח אדר תשפ"א 02/03/2021 19:14

נקיטת משנה זהירות מחלקת קורונה ב'הדסה' מחלקת קורונה ב'הדסה' צילום: אוליבר פיטוסי, פלאש 90

הנהלת המרכז הרפואי הדסה הודיעה הערב (שלישי) לעובדיה, כי החל מיום ראשון הקרוב, אנשי צוות שלא התחסנו עד כה ואין בידם אישור חריג לכך, לא יורשו לבוא במגע עם חולים.

מנכ״ל המרכז הרפואי הדסה, פרופ׳ זאב רוטשטיין, הודיע למנהלי האגפים בהדסה כי אנשי צוות שלא קיבלו אישור להימנעות מחיסון, לא יוכלו לטפל בחולי בית החולים מאחר וסכנת ההדבקה וההידבקות הינה משמעותית בקרב הלא מחוסנים.

חריגים מהוראה זו הינם משתתפי הניסוי שחוסנו על ידי המכון הביולוגי בישראל שעברו בדיקת נוגדנים וקיבלו שתי מנות, וכמובן מחלימי קורונה לאחר מנת חיסון אחת לפחות.

"אני מבין את המתח הקיים בין זכויות הפרט לבין האחריות הציבורית והמקצועית שחלה על כל עובדי בתי החולים, ואני בוחר באותה אחריות שחלה על כולנו כלפי המטופלים שלנו".

הוא ציין כי "עלינו לנקוט במשנה זהירות כשאנו מטפלים בחולים - דווקא החולים האלה הם הציבור החלש והמוחלש, עליהם יש להגן! אני מאמין כי גם אוכלוסיית המורים והגננות צריכה להתחסן מתוך הגנה על הילדים במסגרות ועל ילדיהם שלהם".

פרופסור רוטשטיין הוסיף כי הוא "גאה לומר שהמרבית המוחלטת של צוותי הרפואה, הסיעוד והמנהלה בבית החולים כבר התחסנו בשתי פעימות החיסון, מעל 95 אחוזים. זהו המספר הגבוה ביותר בקרב בתי החולים בארץ".

בסיום דבריו הוא סיפר כי "כחלק מהמאמץ לסיים עם פחות מ-300 העובדים שטרם חוסנו, צוותי הדסה הוזמנו למפגש זום נוסף עם מנהל המחלקה למניעת זיהומים בהדסה, הם יכולים לפנות אל וועדות חריגים ולהתייעץ עם כל בר סמכא. יחד, נביא לסיום מסע ההתחסנות המוצלח שלנו".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. נו... ואחרי זה אומרים שאין כפיה...  (ל”ת)

    מיקי

  2. וגם לא לשכוח שכל ״החיסון״ עדיין בשלב הניסיוני .  (ל”ת)

    וגינה

;